Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Namówił mnie Antiga

Rafael Redwitz: Namówił mnie Antiga

fot. archiwum

Do tej pory grał w lidze francuskiej i włoskiej. Otarł się również o reprezentację Brazylii. W Resovii Rzeszów Rafael Redwitz zastąpi Pawła Woickiego, a o miano pierwszego rozgrywającego popularnych „Pasów" powalczy z Ivanem Iliciem.

Od dwóch sezonów mówiło się, że zagrasz w polskiej lidze. Przed rokiem zainteresowane tobą były kluby z Jastrzębia i Gdańska, ale ostatecznie wybrałeś Włochy…

– Do końca nie byłem zdecydowany na Polskę. Gdańsk był beniaminkiem i nie wiedziałem na co ten zespół stać i na co mogę tam liczyć. Oferta Resovii była bardzo konkretna i dobra. O zespole z Rzeszowa słyszałem od wielu osób same pozytywy, a trener Travica bardzo szybko mnie przekonał do podpisania kontraktu. Chcę z Resovią grać w polskiej lidze o jak najwyższe cele. W Lidze Mistrzów mierzymy w Final Four.

Kto tak zachwalał polską ligę?– Sporo dowiedziałem się od Stephana Antigi. Za każdym razem gdy rozmawialiśmy, on wychwalał Polskę. Mówił, że świetnie się tam gra, że jest ogromne zainteresowanie kibiców i wysoki poziom. Trochę też zaczerpnąłem wiadomości od Portorykańczyka Victora Rivery, który grał w Jastrzębiu i też bardzo dobrze wypowiadał się o polskiej lidze. Jestem zatem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję. Dla mnie ekscytujące jest tak ogromne zainteresowanie siatkówką w Polsce. Oglądałem mecze Ligi Światowej z Brazylią i muszę przyznać, że kibice byli niesamowici. Nie mogę się już doczekać gry przed taką publicznością.

 

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved