Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Naz Aydemir: Jesteśmy bardzo zmęczone, lecz zadowolone

Naz Aydemir: Jesteśmy bardzo zmęczone, lecz zadowolone

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Turcji zajęły pierwsze miejsce na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w Rzeszowie. Na koniec pokonały 3:1 podopieczne trenera Jerzego Matlaka. Naz Aydemir przyznała, że było to bardzo trudne spotkanie.

Pokonałyście Polskę 3:1. Co możesz powiedzieć o tym meczu?

To był bardzo trudny mecz. Praktycznie w końcówce zapewniłyśmy sobie zwycięstwo, bo mogło się to skończyć tie-breakiem. Włożyłyśmy w to spotkanie bardzo wiele sił, jesteśmy bardzo zmęczone, lecz zadowolone. Wygrałyśmy cały turniej, jedziemy do Japonii.

Zagrałyście dobre spotkanie, lecz nie ustrzegłyście się prostych błędów.Oczywiście, siatkówka to gra błędów. Nikt nie może się ich ustrzec, bo nikt nie jest idealny. Gdyby błędów w siatkówce po prostu nie było to sety kończyły by się wynikami 25:0, a wiemy, że tak nie jest (śmiech).

J akie są wasze oczekiwania odnośnie: najpierw Mistrzostw Europy, a w następnym roku Mistrzostw Świata?

Najpierw skoncentrujmy się na Mistrzostwach Europy. Celujemy wysoko – chcemy zdobyć medal. Myślę, że jesteśmy w stanie tego dokonać, bo pomimo młodego wieku, wiele zawodniczek jest już doświadczonych, obytych z takimi imprezami. Co do Mistrzostw świata – jest to bardzo trudny turniej. Występuje tam wiele znakomitych drużyn. Oczywiście cieszymy się, że będziemy mogły tam zagrać i zrobimy wszystko by również zdobyć medal.

Co sądzisz o polskiej publiczności?

Bardzo lubię grać w Polsce, bo macie tu zawsze, wielotysięczną, żywiołowo reagującą publiczność. To bardzo fajne uczucie gdy dopinguje Nas tyle ludzi.

Dziękujemy bardzo i życzymy powodzenia.

Rozmawiali Patryk Polek i Małgorzata Michno

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved