Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dorota Pykosz: Zabrakło większej determinacji

Dorota Pykosz: Zabrakło większej determinacji

fot. archiwum

- Nie jesteśmy jakieś załamane czy zdenerwowane bo to było wkalkulowane akurat w ten turniej. Cel został osiągnięty już wczoraj, dzisiaj chciałyśmy pograć - mówiła po porażce z Turcją, środkowa reprezentacji Polski, Dorota Pykosz.

Za nami bardzo emocjonujące spotkanie. Kolejny raz zafundowałyście publiczności dramatyczną  końcówkę meczu. Niestety nie udało się  zwyciężyć. Czego zabrakło do wygranej?

Dorota Pykosz : – Czego zabrakło? Być może powinnyśmy od pierwszego seta zagrać z większą determinacją –  to co zaczęło się dopiero w trzecim secie. Zaczęła się walką, krzyk. Myślę, że jeśli od początku spotkania grałybyśmy w taki sposób to wynik mógłby być nieco inny .

Dziś  dała Pani bardzo dobrą zmianę. Wniosła Pani wiele dobrego na boisku. Jak ocenia Pani swoją  postawę?Zabrakło mi sił (śmiech). Jesteśmy zmęczone troszeczkę. Przygotowujemy się do Mistrzostw Europy. Cel był osiągnięty już wczoraj, dzisiaj chciałyśmy pograć. Chciałyśmy powalczyć dla kibiców, stworzyć dla nich fajne widowisko. Myślę, że to jest to. Nie jesteśmy jakieś załamane czy zdenerwowane bo to było wkalkulowane akurat w ten turniej .

Patrząc na zakończone kwalifikacje, który z elementów Waszej gry wymaga największej poprawy przed kolejnymi turniejami?

Uważam, że wszystkiego po troszkę. Blok przede wszystkim. Ja mam fatalny blok, nie wiem co jest grane. Albo jest go za mało albo za dużo – zawsze coś. Przyjęcie też wymaga poprawy. Mamy takie dni, że raz mamy super przyjęcie, a raz jest ono fatalne. Myślę, że jak te elementy poprawimy to będzie dobrze .

Jak może Pani po kilku tygodniach ocenić współpracę z nowym selekcjonerem, Jerzym Matlakiem?

Ja już z tym trenerem pracowałam dawno temu – trzy lata. Także wiedziałam na co się decyduje i jest bardzo fajnie .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved