Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Moskwie: Mistrzowie świata zagrają w finale

WT w Moskwie: Mistrzowie świata zagrają w finale

x - [stare] Swatch FIVB World Tour 2009

Para Brink/Reckermann pokonała w tie-breaku duet ze Szwajcarii i tym samym wywalczyła awans do finału World Tour rozgrywanego w Moskwie. Ich przeciwnikami będą Brazylijczycy, Ricardo/Emanuel, którzy również odnieśli zwycięstwo w tie-breaku.

Już pierwsza akcja spotkania zwiastowała niemałe emocje w pojedynku niemiecko – szwajcarskim. Dość niespodziewanie para rozstawiona w Moskwie z 19 numerem wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Mistrzowie świata ze Stavanger nie zamierzali tak łatwo oddać pola i już w środkowej fazie seta wyszli na prowadzenie. Po bloku Reckermanna , 12:11 wszystko wróciło do normy i pierwszą odsłonę meczu wygrali zdecydowanie faworyci, 21:18.

Sytuacja w drugim secie odwróciła się o 180 stopni, bowiem szwajcarski duet Laciga/Balleguarda postawił wszystko na jedną kartę. Doskonale bronili w polu, a ponadto potrafili wykorzystać każdą nadarzającą się kontrę, 9:12. Niemcy nie potrafili znaleźć recepty na rewelacyjnie grających przeciwników i ulegli 15:21.

O tym, kto zagra w moskiewskim finale, miał zatem zadecydować tie-break. Podbudowani wysokim zwycięstwem w secie drugim Szwajcarzy, rozpoczęli z wysokiego „c" i już po kilku akcjach prowadzili, 1:3. W bloku brylował Laciga i to głównie dzięki niemu, duet ten wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, 3:7. W tym momencie o czas poprosili Niemcy. Po wznowieniu gry przebudził się Jonas Reckermann , 7:8. Do remisu doprowadził Brink , który popisał się fantastycznym atakiem. W decydujących akcjach więcej „zimnej krwi" zachowali mistrzowie świata. Przy drugiej piłce setowej świetnym blokiem popisał się Reckermann , co było jednoznaczne ze zwycięstwem pary niemieckiej w pierwszym półfinale, 16:14.

Brink-Reckermann GER [1] Laciga M.-Bellaguarda SUI [19] 2:1

(21:18, 15:21, 16:14)

W drugim półfinale turniejowa „trójka" grała z niemiecką parą Klemperer/Koreng . Było to trzecie spotkanie obu tych par. Poprzednie mecze wygrali Canarinhos, którzy również i dzisiaj okazali się lepsi. Spotkanie to jednak nie było jednostronne. Co więcej, niewiele brakowało, by w finale spotkały się dwie pary niemieckie.

Przez większą część pierwszej partii prowadzili Niemcy, którzy świetnie blokowali i bronili w polu. Dopiero w samej końcówce, po asie serwisowym Ricardo , Brazylijczycy doprowadzili do remisu, 19:19. W tej sytuacji nie potrafili się odnaleźć siatkarze z Europy. Kolejny punkt i blok Ricardo dały zwycięstwo parze z Brazylii, 24:22.

Druga partia zaczęła się źle dla pary Klemperer/Koreng , bowiem za niesportowe zachowanie żółtą kartą został ukarany ten pierwszy, 3:1. Sytuacja się zmieniła, po czasie o który poprosiła para z Europy. Większość przedłużonych akcji wygrywali Niemcy, którzy oprócz tego świetnie zaczęli blokować. W tym elemencie prym wiódł David Koreng , 13:16. Mimo wypracowanej przewagi, Niemcy stracili prowadzenie na rzecz bardziej doświadczonych Brazylijczyków, 21:20. W zaciętej końcówce waleczni Klemperer i Koreng wykorzystali czwartą piłkę setową i tym samym doprowadzili do tie-breaka, 24:26.

W decydującej partii od początku inicjatywę przejęli Ricardo i Emanuel , którzy podrażnieni porażką w drugiej partii, szybko wyszli na prowadzenie, 5:3. Duet z Niemiec zaczął popełniać proste błędy, które natychmiast wykorzystali Canarinhos, 10:6. Spokój oraz doświadczenie Brazylijczyków ułatwiło im zwycięstwo w trzecim secie, 15:9. Tym samym w wielkim finale Ricardo/Emanuel będą mieli okazję do zrewanżowania się innej parze niemieckiej, za ostatnie porażki zarówno w rozgrywkach World Tour jak i w mistrzostwach świata.

Klemperer-Koreng GER [5] – Ricardo-Emanuel BRA [3] 1:2

(22:24, 26:24, 9:15)

W meczu o 3. miejsce zagrają pokonani w półfinałach: Klemperer-Koreng GER [5] – Laciga M.-Bellaguarda SUI [19].