Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Moskwie: Mistrzowie Świata najlepsi

WT w Moskwie: Mistrzowie Świata najlepsi

Julius Brink i Jonas Reckermann

W finale rozgrywek w siatkówce plażowej World Tour para Brink/Reckermann rozprawiła się w trzech setach z parą z Brazylii, Ricardo/Emanuel. W meczu o 3. miejsce lepsi okazali się Szwajcarzy. Trzecia lokata to najlepsze osiągnięcie pary ze Szwajcarii.

Grający ze sobą duet od tego roku, zanotował w Mysłowicach 25 lokatę. Później było dużo lepiej, bo w Baden uplasowali się na 7 miejscu. W imprezie z cyklu CEV, para Laciga/Bellaguarda w Lausanne zajęła najwyższe, bo pierwsze miejsce. Swoją dobrą formę potwierdzili również na własnej ziemi, w Gstaad, gdzie zajęli piątą lokatę. Coraz lepsze występy i regularna gra pozwoliła Szwajcarom pokonywać nawet wyżej rozstawione pary. Taką właśnie sytuację mieliśmy w Moskwie gdzie, para Laciga/Bellaguarda pokonała zarówno parę niemiecką Klemperer/Koreng , ale również rodzeństwo Ces . W meczu półfinałowym szwajcarzy zaprezentowali się naprawdę nieźle, niestety dla nich trafili na Mistrzów świata, którzy wygrali dzięki swojemu doświadczeniu. Laciga i Bellaguarda rozkręcali się z meczu na mecz, a szczyt swoich umiejętności pokazali w meczu o 3. miejsce. Wygrane w setach do 16 i 13 świadczą o konsekwentnej grze i koncentracji przez cały czas pojedynku. Niemiecka para Klemperer/Koreng nie potrafiła znaleźć recepty na skuteczne akcje w ataku oraz blok rywali i uległa w dwóch setach Szwajcarom, po niespełna 40 minutach.

Mecz o 3. miejsce:

Laciga M.-Bellaguarda SUI [19] – Klemperer-Koreng GER [5] 2-0

(21-16, 21-13)

Finałowe spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem para Ricardo/Emanuel miała coś do udowodnienia swoim rywalom. Co więcej Brazylijczycy liczyli na rewanż za porażkę w Stavanger oraz ostatnie zawody z cyklu World Tour. Po pierwszym secie, zakończonym zwycięstwem pary z Ameryki Południowej, 26:24 wszystko stało na dobrej drodze. Brazylijczycy od początku meczu nie ukrywali, że mają ochotę na szybkie zwycięstwo w dwóch setach. Dobra zagrywka, blok i skuteczny atak – te elementy w głównej mierze przyczyniły się do ich zwycięstwa w partii pierwszej. Rozstawieni z "1" w moskiewskim turnieju Niemcy, Brink/Reckermann nie zamierzali się jednak poddać, tym bardziej, że w pierwszej partii byli gorsi od rywali o zaledwie dwa punkty. Mistrzowie świata w pozostałych dwóch partiach włączyli "piąty bieg" i rozprawili się z rywalami, wygrywając do 18 i 14. Kolejny raz się okazało, że doświadczenie nie zawsze wystarcza do odniesienia zwycięstwa. Para niemiecka, w tym roku gra po prostu rewelacyjnie i nawet, gdy przegrywa wysoko, zawsze walczy do końca i nigdy się nie poddaje. W decydujących fragmentach spotkania więcej spokoju i szczęścia towarzyszyło parze Brink/Reckermann. Finałowe spotkanie obfitowało w wiele pojedynków na siatce, w których częściej wygrywał Jonas Reckermann, co miało bezpośrednie przełożenie na wynik spotkania. Z dobrej strony zaprezentował się również Julius Brink, który wielokrotnie bronił w polu i wykorzystywał akcje w kontrataku. Na te skutecznie zagrania Brazylijczycy do końca spotkania nie znaleźli recepty i musieli kolejny raz uznać wyższość swoich rywali. Zwycięstwo w Moskwie to już 5 triumf w tym sezonie niemieckiej pary Brink/Reckermann.