Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Kuba pokonała Japonię 3:1

LŚ, gr. C: Kuba pokonała Japonię 3:1

Liga Światowa

Siatkarze Kuby w ostatnim meczu grupy C fazy interkontynentalnej pokonali 3:1 zespół Japonii. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu byl Simon, który zdobył 20 punktów. Teraz Kubańczycy przygotowują się już do turnieju finałowego.

Blisko 10 tysięcy kibiców przyszło do hali Deportiva Coliseum by zobaczyć po raz ostatni w fazie interkontynentalnej siatkarzy Kuby. Gospodarze nie zawiedli  i pokonując 3:1 Japonię zajęli pierwsze miejsce w grupie C Ligi Światowej. Po nerwowym początku pierwszego seta Kubańczycy szybko opanowali grę i dzięki skuteczności Simona wyszli na prowadzenie. W końcowce partii liczył się już tylko jeden zespół – gospodarze wygrali seta do 17. Japończycy o wiele trudniejsze warunki postawili w secie drugim. Zacięta walka punkt za punkt trwala niemal przez całą partię. Zwycięstwo w dramatycznej końcówce dał Kubańczykom skuteczny blok, ale ich rywale dostali od publiczności ogromne brawa za walkę.

Dobra gra gości zaprocentowała w trzecim secie. Japończycy grali uważnie i co najważniejsze – skutecznie. Nie pomagał dobrze ustawiany kubański blok i Japończycy wygrali seta 25:22. Ta porażka tylko rozdrażniła gospodarzy. Zaczęli w piorunującym stylu i po kilkunastu minutach prowadzili już… 18:5. Dopiero wtedy pozwolili rywalom na grę, całego seta wygrywając do 19 i całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo w czterech setach ma swoje plusy, mogliśmy dać więcej pograć naszym wschodzącym gwiazdom – stwierdził po spotkaniu trener gospodarzy Orlando Samuells.Byliśmy lepsi w każdym elemencie od rywali. Potrzebujemy jeszcze więcej inteligencji i odwagi w Belgradzie. Nie przewiduję tam jakiejś niespodzianki, ale obiecuję, że będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu.

Kuba – Japonia 3:1

(25:17, 27:25, 22:25, 25:19)

Kuba: Leon (18), Leal (9), Camejo (9), Sanchez (17), Simon (20), Hierrezuelo (1), Gutierrez (libero) oraz Capeda, Dominico i Diaz

Japonia: Usami, Matsumoto (7), Fukuzawa (20), Tomimatsu (7), Ishijma, Furuta (6), Tanabe (libero) oraz Abe, Matsuta, Kitajima (7) i Yoneyama (9)