Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Finisz Brazylijczyków bez straty seta

LŚ, gr. A: Finisz Brazylijczyków bez straty seta

Liga Światowa

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę podopieczni Bernardo Rezende ograli Wenezuelę 3:0. Było to ostatnie spotkanie fazy grupowej przed turniejem finałowym w Belgradzie, w którym Canarinhos będą zdecydowanym faworytem.

Zwycięstwo Canarinhos ani przez chwilę nie podlegało dyskusji. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu selekcjoner gospodarzy w pierwszej szóstce desygnował swoich najlepszych graczy. Pojawili się Giba , Murilo , Eder , Rodrigo , Bruno , Vissotto oraz Sergio . W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 13:12. Wtedy na zagrywce pojawił się Giba i Brazylijczycy objęli czteropunktowe prowadzenie. Do końca tej partii kontrolowali już jej przebieg ostatecznie zwyciężając 25:20.

Drugi set to całkiem inna Brazylia. Z podstawowego składu na parkiecie zostali tylko środkowi oraz libero. Początek tej partii nie był łatwy dla Canarinhos, jednak z biegiem czasu zauważalne było coraz lepsze zgranie zmienników. Po kilku skutecznych kontrach w wykonaniu Thiago i Joao Paulo gospodarze w końcówce seta zdołali objąć prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ostatecznie druga odsłona zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Rezende 25:22.

Trzecią partię na środku zaczął Lucas , który zmienił Rodrigo . Poza tym skład nie uległ zmianom w porównaniu do tego, który wyszedł w drugim secie. Tym razem od samego początku Brazylijczycy uzyskali wyraźną przewagę. Już na pierwszej przerwie technicznej mieli 5 „oczek" przewagi. Canarinhos sukcesywnie powiększali różnicę nie pozwalając w końcowym rozrachunku Wenezuelczykom przekroczyć granicy 15 punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został gracz ekipy przegranej – Luis Diaz – zdobywca 19 punktów, a więc jedną trzecią całej drużyny. Najwięcej punktów w drużynie gospodarzy zdobył Thiago Alves , który uzyskał 10 „oczek".

Brazylia tym samym została najlepszym zespołem fazy grupowej zdobywając 33 punkty i przegrywając zaledwie jedno spotkanie. Podopieczni trenera Rezende będą jednym z głównych faworytów do triumfu w turnieju finałowym, który już za 3 dni rozpocznie się w Belgradzie.

Brazylia – Wenezuela 3:0
(25:20, 25:22, 25:15)

Brazylia: Rezende, Eder (7), Vissotto (4), Giba (5), Murilo (3), Rodrigao (5), Sergio (libero) oraz Cruz (1), Alves (10), Tavares (7), Nascimento (6), Saatkamp (3), Yared
Wenezuela: Yustiz (4), Luna (3), Diaz (19), Ereu (4), Blanco(1), Cedeno, Correa (libero) oraz Ramos (5), Gonzalez