Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Włoszki już pewne, kto jeszcze?

Kwal. do MŚ: Włoszki już pewne, kto jeszcze?

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Drugie zwycięstwo we włoskim Conegliano odniosła reprezentacja gospodyń i jest już pewna awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata siatkarek. O tym, kto jeszcze awansuje z tej grupy zadecyduje niedzielny mecz Czechy - Białoruś.

Pierwszy set rozpoczął się od przewagi czeskich siatkarek, którą utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Znakomite ataki Franceski Piccinini oraz błędy rywalek pozwoliły podopiecznym Massimo Barboliniego powrócić do gry i po zaciętej walce w końcówce przechylić szalę zwycięstwa a swoja stronę (27:25). W drugiej partii już na początku Włoszki zadały przeciwniczkom potężny cios. Mocne zagrywki Taismary Aguero oraz wysoka skuteczność w ataku przyniosły „Azzure" bezpieczną przewagę, która na drugiej przerwie technicznej „urosła" do ośmiu oczek (16:8). Pozostała część seta to bezwzględna dominacja reprezentacji Włoch zakończona nokautem Czeszek do 13. We włoskim ataku dominowała Aguero wraz z Piccinini , natomiast w obronie i w przyjęciu znakomicie prezentowała się libero Paola Cardullo . W trzecim secie zespoły walczyły zażarcie, akacja za akcję. Ostatecznie w decydujących akcjach lepsze okazały się Włoszki i wygraną 27:25 przypieczętowały swój awans do przyszłorocznego Mundialu w Japonii.

Włochy – Czechy 3:0
(26:24, 25:13, 27:25)

Włochy: Barazza (5), Secolo (7), Piccinini (13), Lo Bianco (1), Gioli (9), Aguero (13), Cardullo (libero) oraz Ortolani i Bosetti (1)

Czechy: Adlerova (3), Buckova (6), Matuszkova (13), Muhlsteinova (3), Havelkova (11), Plchotova (8), Tomanova (libero) oraz Havlickova (6), Jasova, Kallistova, Kubinova i Vlaskova

Pierwszy set potyczki reprezentacji Bułgarii i Białorusi dość łatwo padł łupem zawodniczek Dragana Nesica . Dokładne przyjęcie, mocna zagrywka i skuteczny atak pozwoliły Bułgarkom prowadzić przez cała partię i ostatecznie zwyciężyć 25:18. Druga partia to wielki powrót Białorusinek, które szybko wypracowały bezpieczną siedmiopunktową przewagę. Ekipa Bułgarii była w tym secie prawie niewidoczna, na parkiecie bezwzględnie dominowała drużyna Viktara Hancharou . Efekt – łatwa wygrana 25:16. Większa część trzeciego aktu to powtórka to wierny obraz gry z poprzedniego seta. Zespół z Białorusi systematycznie powiększał przewagę. Przy stanie 21:15, gdy wydawało się, że i tego seta Białorusinki gładko rozstrzygną na swoją korzyść, reprezentacja Bułgarii nagle rzuciła się do ataku i niemal zupełnie odrobiła straty. Jednakże w decydujących akcjach Białoruś zdołała zachować zimną krew i rozstrzygnęła trzecią partię na swą korzyść 25:23. W czwartym secie od początku to Bułgarki kontrolowały sytuacje na parkiecie. Wówczas jednak do akcji wkroczyła Jekatarina Skrabatun . Cztery asy serwisowe białoruskiej przyjmującej pozwoliły białoruskiemu zespołowi doprowadzić do wyrównania. W końcówce niezbyt dobre przyjęcie bułgarskich siatkarek oraz skuteczna gra Białorusi na kontrach zapewniła ekipie trenera Hancharou zwycięstwo 25:22.

Bułgaria – Białoruś 1:3
(25:18, 16:25, 23:25, 22:25)

Bułgaria: Janewa (14), Debarliewa (3), Czitigoi (5), Kolewa (20), Filipowa S. (6), Petkowa (5), Filipowa M. (libero) oraz Sabkowa (2), Cwetanowa (1), Zarkowa (1), Koewa i Tenewa-Miliczewicz (1)

Białoruś: Palczewskaja (5), Klimowicz (7), Skrabatun (21), Aksjenawa (14), Szauszenka (15), Kawalczuk (15), Markowskaja (libero)