Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kubiak/Wieczorek zwycięzcami turnieju w Krynicy Morskiej

Kubiak/Wieczorek zwycięzcami turnieju w Krynicy Morskiej

Michał Kubiak i Tomasz Wieczorek

Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn Beach Ball Tour 2009, który odbył się w Krynicy Morskiej, wygrała para Michał Kubiak/Tomasz Wieczorek. W meczu o 3. miejsce zwyciężyła para Dominik Witczak/Damian Lisiecki.

Niedzielny turniej kończący rywalizację na Mierzei Wiślanej miał bardzo nieoczekiwany przebieg. Nieoczekiwany nie tylko w aspekcie sportowym, ale także z racji pogody. Po dwóch słonecznych i upalnych dniach, w nocy z soboty na niedzielę, nad Krynicą Morską przeszło istne oberwanie chmury. Kiedy rano zawodnicy stawili się na odprawie technicznej, nad morzem szalał wiatr o sile 8  stopni w skali Beauforta.

Pierwsze dwa mecze miały na celu wyłonienie drugiej pary półfinalistów. Do Witczaka i Lisieckiego oraz Klimka i Szternela dołączyli Emil Siewiorek/Marcin Nowak oraz Michał Kubiak/Tomasz Wieczorek .

W pierwszym półfinale spotkali się Witczak/Lisiecki – Siewiorek/Nowak. Ubiegłoroczni zwycięzcy plażowych mistrzostw Polski tym razem musieli uznać wyższość (i to nie tylko wzrostową) swoich rywali. Po meczu rozgrywanym w bardzo trudnych warunkach pogodowych przegrali oni szansę walki o zwycięstwo w Krynicy Morskiej 1:2 (21:12, 17:21, 13:15).

W drugim meczu półfinałowym rozgrywanym na sąsiednim boisku para Kubiak/Wieczorek pokonała 2:0 (21:15, 21:19) zespół Klimek/Szternel. Zawodnikom, którzy w klasyfikacji PZPS zajmują obecnie pierwsze miejsce, w Krynicy pozostał jedynie finał pocieszenia.

Mecz o 3. miejsce:

Spotkanie o 3. miejsce pierwszego turnieju Beach Ball Tour 2009 trwało zaledwie kilkanaście minut. Po porażce w półfinale, Witczak/Lisiecki rozpoczęli tym razem z "wysokiego C". Witczak doskonale wykorzystał warunki pogodowe panujące dziś w Krynicy. Klimek i Szternel nie mogli poradzić sobie z odbiorem niezmiernie mocnych, a dodatkowo smaganych wiatrem zagrywek zawodnika ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Przewaga ubiegłorocznych Mistrzów Polski rosła więc z każdą kolejną akcją.

Spotkanie zakończyło się jednak zdecydowanie wcześniej, niż ktokolwiek by się tego spodziewał. Przy stanie 8:16 w pierwszym secie z powodów zdrowotnych z dalszej rywalizacji musiała wycofać się para Klimek/Szternel .

Witczak/Lisiecki – Klimek/Szternel 2:0
(21:8, 21:0)

Finał:

Finał turnieju w Krynicy Morskiej rozgrywany był w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach. Oprócz silnego wiatru zawodnikom grę miał utrudniać dodatkowo padający deszcz. Miał, bo niestety spotkanie to również zakończyło się przed czasem. Po siedmiu rozegranych akcjach kontuzji mięśnia uda doznał Emil Siewiorek . Mimo krótkiej przerwy w grze i szybkiej pomocy medycznej zawodnik nie był już w stanie powrócić na boisko. Tym samych zwycięzcami pierwszego turnieju z cyklu mistrzostw Polski zostali Michał Kubiak i Tomasz Wieczorek .

Kubiak/Wieczorek – Nowak/Siewiorek 2:0
(21:4, 21:0)