Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Agnieszka Bednarek: Chcemy wygrać w całym turnieju

Agnieszka Bednarek: Chcemy wygrać w całym turnieju

Agnieszka Bednarek-Kasza

- Naszym celem jest wygranie całego turnieju. Na pewno jesteśmy dużo spokojniejsze, bo mamy zapewniony awans, ale jutro damy z siebie wszystko, aby zwyciężyć - mówiła po zwycięstwie z Francją Agnieszka Bednarek.

Co możesz powiedzieć o dzisiejszym meczu? Po wczorajszym „horrorze" z Belgią, dziś rozprawiłyście się z Francuzkami 3:0. Jednak nie był to taki prosty mecz, szczególnie w tym trzecim secie.

Agnieszka Bednarek:Nikt z nas się nie spodziewał prostego meczu, bo dla Francji był to już mecz ostatniej szansy jeśli chodzi o awans do Mistrzostw Świata. Od początku próbowały zagrać bardzo dobrze. Belgijki im wczoraj pokazały, że można z nami grać jak równy z równym czy nawet wygrywać, więc one też to chciały zrobić. Myślę, że z tego względu był to trudny mecz. Dobrze, że szczęśliwie skończył się ten trzeci set dla nas, bo nie wiadomo co byłoby później.

Jak sądzisz co takiego przytrafiło się w trzeciej partii? Po dwóch początkowych setach nic nie wskazywało na to, że może się zrobić z niego taki horror. Czyżby jakiś małe rozluźnienie wkradło się w wasze szeregi?

Trudno powiedzieć tak na gorąco co zawiodło w trzecim secie. Nie mniej jednak cieszmy się, że wygrałyśmy i zamknijmy już temat tego meczu (śmiech).

Cel postawiony przed tym turniejem został osiągnięty. Uzyskałyście awans do finałów Mistrzostw Świata bez względu na wynik jutrzejszego meczu.

Myślę, że celem jest wygranie całego turnieju. Na pewno jesteśmy dużo spokojniejsze, bo mamy zapewniony awans, ale jutro damy z siebie wszystko, aby zwyciężyć.

Tak jak powiedziałaś, jutro mecz z Turczynkami, które „idą jak burza" przez ten turniej. Na pewno takie zwycięstwo podniosło by morale całego zespołu.

Jest to bez wątpienia najsilniejszy zespół z tych trzech pozostałych, dlatego myślę, że będzie to też najtrudniejszy mecz tego turnieju. Wydaje mi się jednak, że czym trudniejszy rywal, tym większa motywacja i miejmy nadzieję, że będzie dobrze.