Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup: Zwycięstwo Michoń-Szczytowicz i Kołosińskiej

Simplus Cup: Zwycięstwo Michoń-Szczytowicz i Kołosińskiej

fot. archiwum

W Olsztynie zakończył się ostatni turniej z cyklu Simplus Cup. Zwycięstwo odniosły Magdalena Michoń-Szczytowicz wraz ze swoją partnerką Kingą Kołosińską. Jest to pierwsze zwycięstwo tej pary w tegorocznym turnieju i całej wspólnej karierze.

Sobota na plaży miejskiej w Olsztynie rozpoczęła się od dwóch ćwierćfinałów. Do czwórki weszły Paszek/Gałek , które rozprawiły się z Mitręgą/Małusecką i Ukrainki Kamel/Tetenova . Te pierwsze następnie podejmowały Michoń-Szczytowicz , a drugie Wołoszyn/Kondyjowską , które już wczoraj zapewniły sobie grę w 1/2 turnieju.

Magda i Kinga swój mecz rozpoczęły słabo. Potrzebowały czasu, aby wkomponować się w grę. Pierwszy set był bardzo wyrównany, zresztą jak cały mecz. Minimalnie lepsze były młode zawodniczki ze Śląska, czyli Paszek i Gałek i po pierwszej odsłonie prowadziły. Michoń-Szczytowicz i Kołosińska nie mogły pozwolić już sobie na przegraną. Drugiego seta wygrały. W tie-breaku również miały więcej sił i wygrała młodość z doświadczeniem, a Paszek i Gałek musiały walczyć o 3. miejsce w turnieju.

Drugi półfinał pomiędzy Wołoszyn/Kondyjowska a Kamel/Tetenovą to zdecydowanie dobra gra Polek. Nasze rodaczki bez większych problemów i dość szybko uporały się ze wschodnimi sąsiadkami. Zapowiadał się więc finał godny tego turnieju.Zanim jednak rozpoczął się ostatni mecz turnieju w Olsztynie, musiał zostać rozegrany mecz o 3. miejsce, w którym młode Polski Paszek/Gałek podejmowały Ukrainki. Mecz był dość jednostronny. Znakomicie prezentowała się Beata Gałek, która zachwyciła olsztyńską publiczność zdolnością obrony piłek "nie do wyciągnięcia". Dziewczyny szybko odprawiły Ukrainki wygrywając dwa sety do 16.

Paszek/Gałek – Kamel/Tetenova 2:0
(21:16, 21:16)

Większe emocje z pewnością były w finale. Już same nazwiska zapowiadały, jak dobry będzie to mecz. Spotkanie, o dziwo, lepiej rozpoczęły Michoń-Szczytowicz i Kołosińska. Z czasem jednak rozkręcały się Wołoszyn i Kondyjowska. Żadna z drużyn nie dała jednak uciec przeciwniczkom na kilka punktów przewagi. Ostatecznie seta na przewagi wygrały Wołoszyn i Kondyjowska, do 20. Drugą odsłonę również lepiej zaczęły zdeterminowane Michoń-Szczytowicz i Kołosińska. Od razu wyszły na czteropunktową przewagę, głownie dzięki doskonałej zagrywce Magdy. Przewaga rosła i nie oddały już tego seta rywalkom. Wygrały do 16 i wszyscy czekali na emocjonujący tie-break. Trzeci set znowu lepiej rozpoczął się dla pary łódzko-lubelskiej. Grały jak w transie i nie popełniały praktycznie żadnych błędów. Inaczej sprawa wyglądała po drugiej stronie siatki. Agnieszka z Dorotą popełniły kilka niepotrzebnych błędów, co sprytnie wykorzystay Magda i Kinga. Ostatecznie wygraly również tie – breaka i odniosły swoje pierwsze wspólne zwycięstwo w karierze.

Michoń-Szczytowicz/Kołosińska – Wołoszyn/Kondyjowska 2:1
(20:22, 21:16, 15:11)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved