Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Serbki i Chorwatki pewne awansu do Mistrzostw Świata 2010

Serbki i Chorwatki pewne awansu do Mistrzostw Świata 2010

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

W serbskiej Suboticy dobiegł końca drugi dzień turnieju o awans do MŚ 2010. Gospodynie pokonały reprezentację Rumunii 3:1 i jest to ich druga wygrana w tym turnieju. Z kolei w drugim meczu Chorwacja pokonała po ciężkim boju ekipę Hiszpanii.

Siatkarki z Serbii przystępowały do turnieju jako faworytki. Zgodnie z oczekiwaniami już podczas drugiego dnia zapewniły sobie awans do MŚ 2010. Już w pierwszej partii udowodniły, że są lepsze od swoich rywalek. W drugim secie Rumunki ruszyły do walki i po grze na przewagi odniosły zwycięstwo. Jednak w kolejnych dwóch setach ponownie górą były gospodynie. Zagrały bardzo dobrze w każdym elemencie, co zaowocowało wynikami 25:15.

Serbia – Rumunia 3:1

(25:17, 26:28, 25:15, 25:15)

Serbia: Nikolic (14), Djerisilo-Stankovic (19), Krsmanovic (16), Majstorovic (15), Ognjenovic (3), Veljkovic (10), Popovic (libero) oraz Antonijevic (1), Vesovic (1), Rasic (1) i Bursac (1)

Rumunia: Trombitas (2), Marcovici (7), Turlea (16), Onyejekwe (7), Nedelcu, Muresan (14), Manu (libero) oraz Anghel (1), Trica (4) i Miclea

Hiszpanki w pierwszym dniu uległy Serbkom, ale w meczu przeciwko Chorwacji chciały udowodnić, że mogą jeszcze awansować na MŚ. Wydawało się, że jest to możliwe, bowiem po porażce w pierwszym secie, dwa kolejne padły łupem Hiszpanek. Jednak Chorwatkom udało się dość wysoko wygrać czwartą partię i obie ekipy przystąpiły do tie-breaka. W nim trwała zażarta walka, która została rozstrzygnięta w grze na przewagi. W tym dniu szczęście stało po stronie Chorwatek, które wygrały 16:14.

Hiszpania – Chorwacja 2:3

(23:25, 25:14, 25:22, 17:25, 14:16)

Hiszpania : Garcia Marquez (24), Lamas (5), Fernandez (15), Hernandez (12), sanchez (5), Paraja (9), Ramirez (libero) oraz Aranda, Fernandez de Velasco (7), Sanchez Iglesias i El-Ammari

Chorwacja : Popovic (18), Jerkov (9), Gligorovic (5), Usic (17), Milos (17), Poljak (15), Miletic (libero) oraz Delic (1) i Dujic