Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorek: Druga porażka Polek

MŚ juniorek: Druga porażka Polek

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorek 2009

Reprezentacja Polski juniorek poniosła drugą porażkę w rozgrywkach fazy grupowej Mistrzostw Świata rozgrywanych w Meksyku. Podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego uległy Dominikanie 0:3. Polki straciły szansę awansu do najlepszej ósemki.

Dominikanki rozpoczęły spotkanie mocno zmotywowane dużą liczbą widzów na trybunach. Od razu przejęły kontrolę w grze na siatce, świetnie grały blokiem Estefany Arias i Manfranchi Rodriguez . Piłki znakomicie rozgrywała Niverka Marte . Na II przerwie technicznej Dominikanki prowadziły 16:9. W końcowej fazie seta Polki zaczęły nieco lepiej grać w obronie, a punktować zaczęła Maja Tokarska . Biało-czerwone zmniejszyły straty do dwóch punktów, jednak rywalki kontrolowały przebieg gry i bez większych nerwów wygrały 25:21.

W drugim secie na początku dominowały Polki. Dobrze w ataku grała Tamara Kaliszuk , zaś w bloku brylowała Maja Tokarska . Rywalki szybko wróciły do swojego rytmu gry. Odrobiły trzypunktową stratę, a następnie wyszły na prowadzenie. Podczas II przerwy technicznej miały przewagę 16:12. Ataków Jeoselyny Rodriquez nie był w stanie zatrzymać polski blok. Dominikanki wygrały 25:21.

Wiele błędów w obronie od samego początku trzeciej partii sprawiło, że Polki na I przerwie technicznej przegrywały 3:8. Za to coraz lepiej grały Dominikanki. Utrzymywały spokojnie kilkupunktową przewagę i skoncentrowane doprowadziły do zwycięstwa 25:16.

Polska – Dominikana 0:3
(21:25, 21:25, 16:25)

Polska : Wołosz, Kaliszuk, Tokarska, Martałek, Bryda, Chmiel, Lisiecka, Śliwa (libero) oraz Pelc, Chmiel i Bulbak

W pierwszym dzisiejszym meczu grupy C Brazylijki pokonały Kenię 3:0 (25:2, 25:10, 25:8)

źródło: fivb.org, inf. własna