Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marta Szczygielska: Podeszłyśmy do meczu z luzem

Marta Szczygielska: Podeszłyśmy do meczu z luzem

fot. archiwum

- Szkoda, że właśnie 17-letnia zawodniczka musi zdobywać najważniejsze punkty w meczu, lecz dziś wywiązała się zanakomicie - ocenia postawę w spotkaniu z Polską, libero reprezentacji Belgii, Marta Szczygielska.

Dzisiejszy mecz pokazał, że reprezentację Belgii naprawdę stać na dobrą, wyrównaną grę ze wszystkimi drużynami w turnieju kwalifikacyjnym w Rzeszowie. Byłyście o krok od zrobienia niemałej sensacji, gdybyście zwyciężyły z wyżej notowanym rywalem jakim jest Polska.

Marta Szczygielska:Dokładnie. My też wyszłyśmy z tym przekonaniem, że to Polki są faworytem, lecz podeszłyśmy do tego meczu z wielkim luzem i spokojem i po prostu grałyśmy „swoją grę" .

Macie bardzo młody zespół. Najmłodsza zawodniczka ma zaledwie 17 lat. Trzeba przyznać, że dziś radziła sobie bardzo dobrze na boisku, pomimo tak młodego wieku. Przed turniejem nikt nie stawiał na reprezentację Belgii, a tymczasem może się okazać, że będziecie „czarnym koniem" tych zawodów.Tak, lecz szkoda, że to właśnie ta 17-letnia zawodniczka musi zdobywać najważniejsze punkty w meczu, lecz dziś wywiązała się z tej roli naprawdę znakomicie. Brakuje niejako wsparcia. Myślę, że jak tak będziemy pracować dalej z tą młodzieżą to Belgia jeszcze nie będzie na straconej pozycji i w przyszłości może w Europie wiele znaczyć .

Przed Wami jutro bardzo ważny mecz z reprezentacją Turcji. Jak podejdziecie do tego meczu? Należy pamiętać, że jutrzejszy mecz może decydować o przedłużeniu Waszych szans na awans do finałów Mistrzostw Świata 2010.

Będziemy podchodzić tak jak do każdego meczu, tak jak dzisiaj podeszłyśmy. Jutro rano na spokojnie obejrzymy wideo z potyczką Turczynek z Francją. Nie mamy zamiaru poddać się, chociaż wiemy, że nie będzie łatwo, lecz będziemy walczyć .

Dziękuję bardzo.

*Rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved