Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Brazylijczycy bez problemów

LŚ, gr. D: Brazylijczycy bez problemów

Liga Światowa

W trzech setach reprezentacja Brazylii pokonała w pierwszym meczu w Belo Horizonte Wenezuelę i tylko zwiększa przewagę nad drugimi w tabeli Finami. Podopieczni Bernando Rezende od dawna mają bowiem awans do Final Six zapewniony.

Pojedynek dwóch południowoamerykańskich drużyn był podobny do pierwszego spotkania między tymi zespołami. Wenezuelczycy potrafili przeciwstawić się rywalom tylko w 1. secie, który to przegrali dopiero po grze na przewagi. W dwóch kolejnych partiach gładkie zwycięstwa odnosili gospodarze wygrywając odpowiednio 25:18 i 25:13. Mimo pewnego awansu podopieczni Bernardo Rezende wyszli na to spotkanie w pełnym składzie. Nie zabrakło Giby, Murilo ani Rodrigo. Na rozegraniu zagrał Bruno Rezende a na ataku Vissotto.

Brazylijczycy uzyskali wyraźną przewagę w ataku, ale także na bloku. Canarinhos atakiem zdobyli 38 punktów przy 27 rywali, natomiast w bloku gospodarze zdobyli aż 15 punktów przy zaledwie 6 Wenezuelczyków. Dzięki temu Brazylia potwierdziła swoją dominację w grupie D Ligi Światowej.

Najskuteczniejszymi zawodnikami meczu byli Lucas i Vissotto, którzy zdobyli po 13 punktów. Wyróżnić należy także kapitana miejscowej ekipy – Gibę – zdobywcę 12 punktów. Jeśli chodzi o gości to jedynym zawodnikiem, który uzbierał dwucyfrową liczbę „oczek" był Thomas Ereu – zdobywca 11 punktów. Poza nim najskuteczniejsi byli Luis Diaz i Ronald Mendez, którzy zdobyli odpowiednio 7 i 6 punktów.

Brazylijczycy już dawno zapewnili sobie awans z do Final Six. Od dawna też wiadomo było, że Wenezuelczycy zajmą ostatnie miejsce w tej grupie. Jutro kolejny pojedynek tych dwóch drużyn, który będzie kończącym rywalizację w grupie D.

Brazylia – Wenezuela 3:0

(28:26, 25:18, 25:13)

Brazylia: Bruno (4), Vissotto (13), Giba (1), Murilo (7), Rodrigao (8), Lucas (13), Sergio (libero) oraz Leonardo (1), Rodrigo i Marlon

Wenezuela: Luna (4), Diaz (7), Mendez (6), Marquez (5), Ereu (11), Blanco (1), Correa (libero) oraz Rojas (2)