Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Drugie zwycięstwo Serbów nad Koreańczykami

LŚ, gr. B: Drugie zwycięstwo Serbów nad Koreańczykami

Liga Światowa

Siatkarze reprezentacji Serbii, którzy są gospodarzami tegorocznego turnieju finałowego Ligi Światowej, w ostatnim meczu fazy grupowej pokonali Koreę Południową 3:1. Udział w grupie B zakończyli na pierwszym miejscu.

Ostatnie spotkanie fazy interkontynentalnej Serbowie rozpoczęli bardzo skoncentrowani. Jednak dobra gra blokiem Koreańczyków oraz skuteczne ataki Yung-Suk Shina zmusiły gospodarzy do zmiany taktyki. Do stanu 22:22 trwała zacięta walka i ku zdumieniu publiczności końcówkę wygrali goście. Podbudowani zwycięstwem Koreańczycy rozpoczęli drugi set od mocnego uderzenia. W obronie szalał libero Yeo, ale po chwili przewagę uzyskali o wiele bardziej doświadczeni Serbowie. Dzięki bardzo dobrej grze Andrji Gerica i Ivana Miljkovica Serbowie zwyciężyli w drugim secie z ośmiopunktową przewagą.

W trzecim sece obie drużyny grały bardzo nerwowo, popelniając dużo łędów serwisowych. Pierwsi nad nerwami zapanowali Serbowie, a doskonaly piłki Nikoli Grbica do Gerica i Miljkovica nie dawały żadnych szans koreańskim blokującym. Goście zerwali się jeszcze do walki w końcówce seta, ale przewaga Serbów była już zbyt duża. W czwartym secie zacięta walka trwała do pierwszej przerwy technicznej. wówczas świetnie zaczął funkcjonować blok Stankovic-Geric,  mimo rozpaczliwych prób koreańskiego trenera goście nie byli w stanie dorównać rywalom. Serbowe pewnie wygrali ostatniego seta gwarantując sobie zwycięstwo w grupie C Ligi Światowej.

Jestem zadowolony z pierwszego miejsca w grupie. Jeżeli pokażemy taką formę i koncentrację w turnieju finałowym, to stać nas na sukces – powiedzial po meczu trener Igor Kolaković.Tam jednak czekają nas o wiele trudniejsze mecze.

Serbia – Korea Płd. 3:1
(23:25, 25:17, 25:21, 25:22)

Serbia: Kovacević (5), Janić (17), Stanković (10), Grbić (2), Gerić (9), Milijković  (22), Rosić (libero) oraz Bjelica, Petković, Nikić (15)

Korea Płd.: Lim (8), Park (16), Kwon (2), Kim Yo-Han (21), Ha Hyun-Yong (3), Shin (7), Yeo (libero) oraz Moon (4), Ha Sun-Soo, Shin, Han, Kim Hak-Min (1)