Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Amerykanie wygrali grupę i jadą do Belgradu

LŚ, gr. A: Amerykanie wygrali grupę i jadą do Belgradu

Liga Światowa

Zwycięstwem 3:0 nad Holandią siatkarze Stanów Zjednoczonych przypieczętowali swoją dominację w grupie A i awans do Final Six. W ostatnim swoim spotkaniu Włosi męczyli się z Chinami i wygrali dopiero w tie-breaku.

Pierwsza partia rozpoczęła się pomyślniej dla Amerykanów. Podczas I przerwy technicznej prowadzili 8:6, zaś do trzech punktów przewagę powiększył Hein. Dobrze spisywał się też Touzinsky. Gospodarze grali równo i do końca seta utrzymywali kilkupunktową przewagę. Ostatecznie zwyciężyli 25:21.

Holendrzy ruszyli do walki od początku drugiej partii. Podczas I przerwy technicznej prowadzili 8:4. Trener Amerykanów na rozegranie wprowadził Hansena w miejsce Suxho. Mimo to rywale powiększyli przewagę do pięciu punktów. Świetnie w ataku spisywał się Horstink. Oranje prowadzili już 20:15 i wydawało się, że tym razem to oni wygrają seta. Wtedy jednak Amerykanie zdobyli aż siedem punktów z rzędu. Końcówka partii była bardzo zacięta i zakończyła się dopiero po walce na przewagi. Ostatni punkt, zapewniający wygraną drużynie USA, zdobył Stanley.

W trzeciej partii początek należał do Holendrów, którzy nie zrazili się porażką w drugim secie. Podczas I przerwy technicznej prowadzili 8:6.Tym razem jednak Amerykanie szybciej doprowadzili do remisu i od stanu 12:12 drużyny grały punkt za punkt. Spotkanie zakończył kolejny maraton i walka na przewagi. Dwa ostatnie punkty zdobyli Lee oraz Rooney.

USA – Holandia 3:0

USA: Rooney (9), Lee (11), Suxho, Hein (9), Stanley (18), Touzinsky (6), Lambourne (libero) i Hansen (3)

Holandia: van Harskamp (2), Horstink (18), van Dijk (8), Trommel (12), Kooistra (7), Bontje (8), Maan (libero) oraz Rauwerdink, Snippe, Vlam i Klapwijk (2)