Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Hiszpanie i Niemcy w finale

LE: Hiszpanie i Niemcy w finale

Liga Europejska

Siatkarze reprezentacji Słowacji chcieli obronić złoto LE, jednak rywale okazali się silniejsi. Hiszpanie zwyciężyli 3:1, ale spotkanie było trudne, a dwa sety grano na przewagi. W drugim półfinale reprezentacja Niemiec pokonała Portugalię 3:0.

Szczęście sprzyjało Słowakom jedynie w pierwszej partii. Podopieczni Emanuele Zaniniego byli pewni siebie i od razu ruszyli do walki. Szybko zdobyli wysokie prowadzenie, którego nie oddali do końca partii. Jednak w kolejnym secie już tak pomyślnie nie było. Tym razem Hiszpanie odzyskali swój rytm gry i doprowadzili do zaciętej końcówki. O wyniku przesądziła walka na przewagi. Okazało się, że w trudnej sytuacji lepiej poradzili sobie siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Podobnie było w trzecim secie. Tu doszło do jeszcze dłuższej gry na przewagi, ale zwycięsko ponownie wyszli z niej siatkarze z Hiszpanii. Takie zwycięstwa podbudowały ekipę hiszpańską, zaś osłabiły morale Słowaków. W czwartej partii podopieczni Julio Velasco osiągnęli kilka punktów przewagi i wygrali 25:19.

Dla ekipy hiszpańskiej najwięcej punktów zdobył Iban Manzanares Perez – 16. W zespole Słowacji aż 26 "oczek" zanotował na swoim koncie Martin Nemec.

Hiszpania – Słowacja 3:1
(12:25, 27:25, 30:28, 25:19)

Hiszpania: Falasca, Salas, Perez, Rodriguez, Palharini, Garcia-Torres oraz Valido (libero), Rodriguez Jose, Saucedo, Parres, Noda

Słowacja: Janusek, Joscak, Masny, Nemec, Divis, Piovarci oraz Pipa (libero), Ogurcak, Sopko, Kohut, Bencz, Zatko

Niemcy były ostatnią drużyną, która zapewniła sobie awans do Final Four Ligi Europejskiej. W półfinale przyszło im się zmierzyć z gospodarzami imprezy – Portugalczykami. Po pierwszym secie raczej nie spodziewaliśmy się, że spotkanie potrwa tylko trzy partie. W pierwszej doszło bowiem do zaciętej końcówki, o wyniku której zadecydowała walka na przewagi. W niej lepsi okazali się podopieczni Raula Lozano. To dodało im pewności siebie i w kolejnym secie Niemcy już dosyć pewnie zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, które pozwoliło im zwyciężyć do 20. Nerwowo zrobiło się ponownie w trzecim secie. Portugalczycy próbowali zapewnić sobie pozostanie w meczu. Doprowadzili do emocjonującej końcówki, jednak w tym dniu los był łaskawy dla ich przeciwników.

W ekipie Portugalii Valdir Sequeira zdobył 17 punktów. Z kolei wśród Niemców najlepiej punktowali Schwarz i Schops – po 10 "oczek".

Portugalia – Niemcy 0:3

(24:26, 20:25, 23:25)

Portugalia : Lopes, Fidalgo, Sequeira E., Jose, Sequeira V., Cruz oraz Teixeira (libero), Malveiro, Violas

Niemcy : Schwarz, Wiebel, Kromm, Gunthor, Steuerwald, Grozer oraz Tille (libero), Bohme, Schops, Rieke, Bakumowski,