Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Joanna Kaczor: Dla nas to było bardzo trudne spotkanie

Joanna Kaczor: Dla nas to było bardzo trudne spotkanie

fot. archiwum

Wczorajsze spotkanie Polek miało być miłe, łatwe i przyjemne, jednak mecz był bardzo zacięty. Zawodniczki popełniały zbyt dużo błędów oraz wyglądały, jakby zlekceważyły przeciwniczki. - Takich drużyn nie należy lekceważyć - mówiła Joanna Kaczor.

Mecz zaczął się dobrze, jednak już po pierwszym secie nie było wiadomo czy to tylko wypadek przy pracy, czy Belgijki mogą poradzić sobie z reprezentantkami Polski. Podopieczne trenera Matlaka spodziewały się oporu, ale chyba nie aż tak dużego, ze strony przeciwniczek z Belgii. – Przede wszystkim spodziewałyśmy się trudniej zagrywki ze strony tego zespołu. Ta drużyna pokazała w dzisiejszym meczu , że takich drużyn nie należy lekceważyć, bardzo trzeba się na nie skupić i zmobilizować. Dla nas to było bardzo trudne spotkanie, pierwsze i zarazem trochę nerwowe – podsumowała po meczu Kaczor.

Jak mówił na wczorajsze konferencji pomeczowej Jerzy Matlak, Polki nie realizowały założeń na ten mecz oraz chyba za szybko uwierzyły, że zwycięstwo może być ich. – Miał to być o wiele łatwiejszy mecz, przede wszystkim my miałyśmy zagrać o wiele lepiej i nie popełniać tyle błędów. Jednak wyszło inaczej. Wtedy kiedy trzeba było, to Belgijki postawiły opór tak porządnie i od tego zaczęły się nasze kłopoty – analizowała tuż po spotkaniu Paulina Maj. Rzeczywiście, reprezentacja Belgii nie była stawiana w roli faworyta tego meczu, ani turnieju, jednak mobilizacja na ten mecz spowodowała, że udało im się doprowadzić do tie-breaka w meczu z gospodyniami.

Już dziś gospodynie zagrają kolejny mecz z Francuzkami, które we wczorajszym spotkaniu uległy 0:3 reprezentantkom Turcji. – Mam nadzieję, że dziś będzie już troszkę spokojnie i o wiele lepiej będzie to wyglądać. Na pewno należy wyciągnąć konsekwencje z tego spotkania i zagrać w lepszym stylu. Musimy obejrzeć to spotkanie na spokojnie na wideo, zobaczyć statystyki – wtedy będziemy wiedziały o wiele więcej. Dziś wieczorem zajmiemy się również przygotowaniami do jutrzejszego spotkania – mówi Joanna Kaczor.Myślę, że musimy poprawić przed dzisiejszym spotkaniem każdy element. Jeśli zagramy w każdym po swojemu, na sto procent możliwości, to niewątpliwie będzie dobrze – mówi Paulina Maj.

Polska jest najwyżej notowanym zespołem na turnieju w Rzeszowie, jednak miejsca są dwa i każda z drużyn przyjechała do stolicy Podkarpacia, aby wywalczyć awans do przyszłorocznych MŚ. – Wiadomo, że stoimy najwyżej w rankingu, ale tutaj każdy ma szanse i wszyscy przyjechali powalczyć. Nikt na pewno nie chce odejść z pustymi rękoma. Do każdego meczu trzeba się bardzo przyłożyć, skoncentrować i zagrać na sto procent – podsumowała swoją wypowiedź libero reprezentacji Polski Maj.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved