Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Wszyscy mieli wzloty i gorsze spotkania

Daniel Castellani: Wszyscy mieli wzloty i gorsze spotkania

fot. archiwum

- Mam teraz kłopot, którego z zawodników powołać na eliminacje do mistrzostw świata, bo mamy w Polsce wielu utalentowanych graczy - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" szkoleniowiec reprezentacji Polski, Daniel Castellani.

Za panem jest już pierwsza Liga Światowa w roli trenera reprezentacji Polski, pora więc na oceny. Jest pan rozczarowany, czy zadowolony po tym, co pokazali młodzi kadrowicze?

Daniel Castellani : "Atmosfera meczowa i zaangażowanie wszystkich w naszej drużynie i wokół naszego zespołu było niesamowite. Co do gry, to wypadliśmy tak, jak tego oczekiwałem. Moi zawodnicy grali falami, raz lepiej, raz gorzej, ale generalnie spisali się dobrze. Dla nich ta impreza była pierwszym ważnym doświadczeniem w koszulce reprezentacji. Uczyli się nowych sytuacji boiskowych i pozaboiskowych, funkcjonowania w tej otoczce, aklimatyzacji w dalekich krajach. Dla wielu było to coś nowego, podobnie jak sporo momentów w grze. Dla mnie najważniejsze jest, że wyciągali wnioski z popełnionych błędów. Uczyli się i to szybko. Wszyscy mieli wzloty i gorsze spotkania. Wszyscy. Zespół, który zagrał przeciwko Finom był zespołem lepszym niż ten, który zaczynał rozgrywki w Brazylii."

Z tą nauką mogło przyjść więcej zwycięstw?"Mogliśmy wygrać przynajmniej jeden mecz więcej. Może dwa, maksymalnie trzy… Gdybyśmy w innym momencie spotkali się z Brazylią, na przykład na końcu, może byłoby inaczej. Brakło nam doświadczenia. Tego, które właśnie zdobywamy.(..)"

Kibiców zaniepokoiło, że mamy zespół słabszy od Finlandii.

"Nie mamy. Okazaliśmy się od Finów słabsi w tej Lidze Światowej, ale polska siatkówka ma zdecydowanie większy potencjał. Ja mam teraz kłopot, którego z zawodników powołać na eliminacje mistrzostw świata, bo mamy w Polsce wielu utalentowanych graczy. A Finlandia ma ośmiu siatkarzy wysokiej klasy. Tylko ośmiu. Ta nasza młodzież nie zastąpi od razu Mariusza Wlazłego czy Michała Winiarskiego, jeśli oni nie będą mogli grać, ale mamy dobrych zmienników."

Więcej w sobotnim Przeglądzie Sportowym.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved