Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Conegliano: Zwycięstwa reprezentacji Włoch i Czech

Conegliano: Zwycięstwa reprezentacji Włoch i Czech

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

We włoskim Conegliano bój o przepustkę do Japonii na  Mistrzostwa Świata Kobiet 2010 toczy grupa H. W pierwszym dniu turnieju reprezentacja Czech w czterech setach pokonała Bułgarki. Gospodynie natomiast łatwo poradziły sobie z Białorusią.

Pierwszy mecz włoskiego turnieju to potyczka reprezentacji Czech i Bułgarii, zakończony sukcesem Czeszek. Pierwszy set był bardzo wyrównany, oba zespoły „ostrzeliwały się" wzajemnie ostrą zagrywką. W końcówce więcej skuteczności w obronie oraz na kontrach wykazywały Bułgarki, co ostatecznie przyniosło im zwycięstwo 25:21. Początek drugiej partii przebiegał niemal tak samo jak pierwszy set. Przewaga była po stronie czeskiej drużyny która często otrzymywała punkty w prezencie po prostych błędach rywalek. Po pierwszej przerwie technicznej Czeszki za sprawą mocnej zagrywki oraz efektywnego ataku uzyskały prowadzenie, którego nie oddały już do końca wygranego 25:21 seta. W trzeciej odsłonie ekipy walczyły akcja za akcję. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Tany Krempaskiej i za sprawą udanych ataków przechyliły szalę zwycięstwa na swa korzyść (25:23). W czwartym secie inicjatywa niemal cały czas spoczywała w rękach czeskich siatkarek. Wprawdzie Bułgarki podejmowały liczne próby wypracowania przewagi, jednak na próżno. Końcówka była popisem już Czeszek (25:19).

Czechy – Bułgaria 3:1
(21:25, 25:21, 25:23, 25:19)

Czechy : Havelkova (13), Buckova (7), Muhlsteinova (4), Matuszkova (23), Plchotova (14), Havlickova, Tomanova (libero) oraz Kallistova, Adlerova 6 i Jasova
Bułgaria : Debarlieva (1), Yaneva (15), Petkova (10), Koleva (13), Chitigoi (7), Filipova S. (11), Filipova M. (libero) oraz Sabkova, Tsvetanova, Zarkova, Koeva (1) i Teneva 3.

Drugie starcie turnieju to „spacerek" gospodyń z siatkarkami Białorusi. Zawodniczki Viktara Hancharou do pierwszej przerwy technicznej dotrzymywały jeszcze kroku „Azzurre", jednak pozostała część seta to bezwzględna dominacja Włoszek. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne Massimo Barboliniego prowadziły już 16:7. Na powitanie turnieju – 25:13. W drugim secie gra reprezentacji Włoch funkcjonowała niemal wzorowo, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa do 19. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Białorusi, uzyskanego przy wydatnej pomocy Włoszek, popełniających proste błędy. Jednak mocna zagrywka i akcje Franceski Piccinini , Taismary Aguero oraz Simony Gioli pozwoliły włoskiemu zespołowi wypracować bezpieczną przewagę, której nie pozwolił odebrac sobie już do końca (25:18).

Włochy – Białoruś 3:0
(25:13, 25:19, 25:18)

Włochy : Secolo (10), Barazza (8), Aguero (15), Piccinini (17), Gioli (8), Lo Bianco (2), Cardullo (libero) oraz Bosetti
Białoruś : Palcheuskaya (4), Zakreuskaya (7), Klimovich (5), Kavalchuk (5), Aksenava (6), Shevchenko (8), Markouskaya (libero) oraz Skabatun i Markevich