Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zwycięstwo Turczynek na inaugurację turnieju w Rzeszowie

Zwycięstwo Turczynek na inaugurację turnieju w Rzeszowie

Polska Siatkówka - logo

W pierwszym meczu kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2010 bez niespodzianki. Reprezentacja Turcji dość łatwo pokonała outsidera rzeszowskiego turnieju, Francję. Całe spotkanie w zespole francuskim rozegrała siatkarka z polskimi korzeniami, Anna Rybaczewski.

Faworytki meczu, Turczynki, nie zawiodły. Przez pierwsze dwa sety podopieczne Alessandro Chiappiniego kontrolowały przebieg gry i wygrały pewnie w obu przypadkach do 18. Na parkiecie nie do zatrzymania była Neslian Darnel, która w dzisiejszym spotkaniu zdobyła aż 25 punktów. Francuzki obudziły się dopiero w secie trzecim. Przez pierwszą część partii trójkolorowe miały przewaga nad rywalkami, jednak Turczynkom jeszcze przez przerwą techniczną udało się doprowadzić do remisu a potem wygrać seta 25:21.

Francja – Turcja 0:3
(18:25, 18:25, 21:25)

Francja : Bauer (8), Rybaczewski (2), Faesch, Djilali (10), Lienard (7), Orle (3), Ortschitt (libero) oraz Volle (1), Soullard (3) i Kloster (5)
Turcja : Denkel (6), Toksoy (7), Hakyemez (8), Aydemir (5), Gumus (6), Darnel (25), Yeldan (libero) oraz Kirdar

źródło: inf. własna, reprezentacja.net