Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Młodzi zapłacili frycowe

Ryszard Bosek: Młodzi zapłacili frycowe

fot. archiwum

- Za Lozano było nie do pomyślenia, żeby zawodnicy dalszego planu wskoczyli do podstawowego składu kadry i grali w ważnych meczach - zwraca uwagę na realia prowadzenia jeszcze nie tak dawno przez Raula Lozano reprezentacji Polski, Ryszard Bosek.

Za Castellaniego gra dublerów jest jak najbardziej możliwa. Kontakt z siatkówką na najwyższym poziomie powinien zaprocentować i to największy pozytyw Ligi Światowej – dodaje Ryszard Bosek , mistrz olimpijski z Montrealu i były trener reprezentacji Polski.

Polacy po środowej porażce 1:3 z Finami stracili szansę na zajęcie 2. miejsca w grupie D. – Młodzi zawodnicy zapłacili frycowe, ale to się im przyda. Muszą się nauczyć wychodzić z opresji, na razie tego nie umieją – uważa Ryszard Bosek.

Liga Światowa była przetarciem przed najważniejszymi imprezami roku – kwalifikacjami MŚ (połowa sierpnia) i mistrzostwami Europy (początek września). W tych imprezach kadra zagra w innym składzie, powrócą podstawowi siatkarze, z wyjątkiem kontuzjowanego Mariusza Wlazłego i – prawdopodobnie – Michała Winiarskiego .Niech tylko gracze nie myślą, że kwalifikacje mistrzostw świata z takimi drużynami jak Francja, Słowenia i Słowacja to będzie spacerek. Wiele razy w przeszłości sparzyliśmy się na teoretycznie łatwych rywalach – przestrzega Bosek.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved