Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Porażka Polek w pierwszym dniu turnieju

MŚ juniorek: Porażka Polek w pierwszym dniu turnieju

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorek 2009

W Meksyku rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorek. 16 ekipy rywalizuje obecnie w fazie grupowej. W grupie C znalazły się podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego. W pierwszym meczu Polki musiały uznać wyższość Brazylijek i przegrały 1:3.

Początek pierwszego seta to świetna gra Brazylijek w ataku oraz świetnie zorganizowana obrona, w której brylowała libero Leticia Pontes . Canarinhos prowadziły 5:1, kiedy trener Krzyżanowski poprosił o czas. Polki wzmocniły blok, jednak ataki Brazylijek były nadal skuteczne i szybko powiększały one przewagę. Ostatni punkt w tym secie zdobyła środkowa Mara Ferreira .

Biało-czerwone w drugim secie zaczęły grać o wiele lepiej, a podczas II przerwy technicznej prowadziły 16:10. Bardzo dobrze spisywała się Maja Tokarska , a jej koleżanki świetnie grały w obronie. Z kolei Brazylijki zaczęły mylić się w ataku. Po dobrych akcjach Kaliszuk i Tokarskiej Polki miały piłkę setową przy stanie 24:19. Wtedy jednak do walki ruszyły Brazylijki i obroniły trzy piłki setowe. Dopiero blok Mai Tokarskiej zakończył seta na korzyść Polek.

Obrończynie tytułu mistrzowskiego poczuły się zagrożone po porażce w drugiej partii i od początku trzeciego seta zaczęły bombardować Polki mocnymi atakami. Szczególnie wyróżniała się Isadora . Szkoleniowiec naszych juniorek dokonywał zmian, jednak rywalki były nie do zatrzymania i wygrały wysoko 25:13.

Wysoka porażka podrażniła ambicje biało-czerwonych, które w czwartym secie rozpoczęły od dobrych ataków Tamary Kaliszuk . Prowadziły 7:4, jednak wtedy Brazylijki zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. Na środku bardzo dobrze grała Leticia Hage , która nie tylko przeszkadzała Polkom w atakach, ale również wyprowadzała szybkie akcje. Po II przerwie technicznej Brazylijki nie prowadziły wysoko, jednak dwa-trzy punkty wystarczyły, aby w końcówce powiększyć przewagę i wygrać do 20.

Polska – Brazylia 1:3
(16:25, 25:22, 13:25, 20:25)

Polska : Wołosz, Kaliszuk (16 pkt), Tokarska (11), Martałek, Bryda (5), Chmiel (5), Śliwa (l) oraz Pasznik, Pelc, Lisiecka (5), Szymanska, Bulbak

W drugim meczu grupy C szybkie zwycięstwo odniosły Dominikanki.

Dominikana – Kenia 3:0

(25:11, 25:10, 25:6)