Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Argentyńczycy skutecznie walczą o awans do finału

LŚ, gr. B: Argentyńczycy skutecznie walczą o awans do finału

Liga Światowa

Siatkarze reprezentacji Argentyny i Francji zainaugurowali w grupie B ostatni weekend fazy grupowej Ligi Światowej 2009. Obie ekipy mają szansę na awans do Final Six, a po dzisiejszym spotkaniu bliżej wyjazdu do Belgradu są Argentyńczycy.

Od początku meczu do walki ruszyli siatkarze z Argentyny. Już przy stanie 5:2 o czas poprosił Philippe Blain . Świetnie spisywał się Rodrigo Quiroga . Po jednym z jego ataków Argentyńczycy zeszli na I przerwę techniczną przy stanie 8:4. Francuzi nie zamierzali jednak odpuszczać i ruszyli do ataku. Po akcji Baptiste Geiler było 12:12, zaś chwilę później wyszli na prowadzenie. Szybko o czas poprosił Javier Weber . Gra toczyły się punkt za punkt, aż doszło do walki na przewagi. Decydujący punkt zdobył Quiroga .

Początek drugiego seta także należał do gospodarzy dwumeczu. Podczas I przerwy technicznej Argentyńczycy prowadzili 8:5, zaś po akcji Scholtisa było 10:6. Gra ponownie wyrównała się przez kolejnym time-out`em. Trener Blain poprosił o czas dla swojej ekipy przy prowadzeniu rywali 21:19. Mimo to Argentyńczycy sprawnie powiększali przewagę, a ostatecznie zwyciężyli 25:21.

Wyrównany poziom obu ekip był widoczny od początku trzeciej partii. Obie ekipy punktowały na przemian. Od stanu 5:5 Argentyńczykom udało się zdobyć trzy punkty pod rząd, jednak prowadzenia nie utrzymali na długo. Przy stanie 10:9 dla Francuzów o czas poprosił trener Weber . Jednak w tym secie szczęście sprzyjało Trójkolorowym, którzy powiększyli przewagę do stanu 14:11, zaś później prowadzili nawet 20:15. Gospodarze zdołali wywalczyć trzy punkty pod rząd, jednak Francuzi nie odpuścili i wygrali 25:21.

Czwarta partia okazała się ostatnią. Argentyńczycy dość szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymywali bez problemów do końca seta. Tuż przed II przerwą techniczną ekipa argentyńska powiększyła swoją przewagę do pięciu punktów. Gospodarze grali równo, zaś Francuzi nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Podopieczni trenera Webera czwartą partię wygrali 25:18.

Argentyna – Francja 3:1
(28:26, 25:21, 21:25, 25:18)

Argentyna : Arroyo (9 pkt.), Scholtis (10), Quiroga (15), Spajic (6), Garcia (8), De Cecco (2) oraz Meana (libero), Filardi, Uriarte, Conte (10), Gonzalez (libero)

Francja : Rouzier (20), Vadeleux (10), Antiga (9), Pujol (5), Geiler (12), Kieffer (6) oraz Exiga (libero), Sol (1), Moreau (3), Le Marrec, Ragondet