Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Włosi poważnie myślą o Final Six

LŚ, gr. A: Włosi poważnie myślą o Final Six

Liga Światowa

W chińskim Nanjing spotkały sie dzisiaj reprezentacje gospodarzy i Włoch, żeby rozegrać pierwszy z dwóch przewidzianych na ten weekend meczów w ramach LŚ. Włosi wygrali dość pewnie 3:0 i są bliscy awansu do turnieju Final Six, który odbędzie się w Belgradzie.

"Włosi dosłownie zablokowali Chińczykom drogę do zwyciestwa w dzisiejszym meczu". To najkrótsze, ale dobrze oddajace przebieg spotkania podsumowanie. Prowadzony przez Andreę Anastasiego zespół narodowy Wloch, gra ostatnio – także w tym meczu – zawodnikami, z których wielu może wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Włosi prezentują z meczu na mecz lepszą formę i dzisiaj pokazali niezbyt dobrze dysponowanym w tegorocznej Lidze Światowej Chińczykom, że są drużyną lepszą. Mecz ogladało prawie 4500 entuzjastycznie reagujących na każdą akcę kibiców. Cristian Savani zdobył 12 punktów dla zwycięskich Włochów, zaś Cui Jianjun – 17 punktów dla gospodarzy. Warto podkreślić, że w sprawnie działajacym włoskim bloku wyróżniał się zdobywca 6 punktów tym elementem gry – Francesco Fortunato .

Pozytywnie zmotywowani i skoncentrowani Włosi zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 8:5. Świetna gra Cui Jianjuna w połowie seta, sprawiła, że na drugą przerwę Włosi schodzili tylko z przewagą jednego punktu. Mimo ambitnej postawy do końca, seta oddali gospodarze po własnym błędzie w polu zagrywki (23:25).

Początek drugiego seta – odwrotnie niż pierwszego – był zdecydowanie bardziej wyrównany. Włosi na pierwszej przerwie technicznej prowadzili tylko 8:7. Przestój Chińczyków po wznowieniu gry spowodował, że goście zdominowali sytuacje na boisku w krótkim czasie (16:10). Do końca seta gospodarze nie mogli odzyskać właściwego rytmu gry i przegrali 18:25.

Gra gospodarzy nie zmieniła sie w trzeciej odsłonie. Poszczególne etapy gry kończyły sie takimi samymi wynikami jak w drugim secie – 8:7 i 16:10 dla gości. Pogubieni w swoich działaniach gospodarze przegrali ostatecznie 17:25 i 0:3 w meczu.

Chiny – Włochy 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)

Składy drużyn:

Chiny : Liang Chunlong (3), Cui Jianjun (17), Jiao Shuai (1), Chen Ping (10), Shen Qiong (9), Bian Hongmin (2), Ren Qi (libero) oraz Yu Dawei (3), Jiang Kun, Li Runming

Włochy : Valerio Vermiglio (5), Michał Łasko (2), Cristian Savani (12), Francesco Fortunato (9), Emanuele Birarelli (10), Matej Cernic (7), Andrea Bari (libero) oraz Mauro Gavotto, Dragan Travica