Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kądzioła i Szałankiewicz przegrywają z Brazylijczykami

Kądzioła i Szałankiewicz przegrywają z Brazylijczykami

x - [stare] World Tour: Szałankiewicz, Emanuel, Kądzioła, Ricardo Santos

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, to jedyna polska para jaka wystartowała wczoraj w turnieju głównym Moscow Grand Slam 2009. Dzisiaj Polacy zaczęli od porażki 0:2 w trzecim meczu grupowym z Kanadyjczykami Redmann i van Huizen, a zakończyli przegraną 1:2 z Brazylijczykami Ricardo i Emanuelem.

Rozstawieni z 27 numerem Polacy – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz , trafili do grupy "O" turnieju głównego jako najniżej rozstawiona para. Nikt też nie dziwił się ich wczorajszej porażce 0:2 z estońską parą Kais/Vesik . Za sporą niespodziankę a nawet sensację przyjąć można było natomiast ich wczorajszą wygraną 2:1 z najwyżej rozstawionymi w tej grupie Niemcami – Uchmannem i Windscheifem .

Dzisiaj Polacy w trzecim meczu grupowym zagrali z teoretycznie najbardziej do nich zbliżonym poziomem rywalami z grupy – rozstawionymi z numerem 22 Kanadyjczykami, Redmannem i van Huizenem . Chyba także w dzisiejszym meczu, tak jak w drugim wczorajszym – z Estończykami, dać o sobie dała utrata sił po morderczej, wygranej walce z Niemcami. Młodzi Polacy wyszli do spotkania bez wystarczającej koncentracji i pierwszego seta przegrali 13:21. W drugim zagrali z dużą ambicją i przez cały czas prowadzili wyrównaną walke, przegrywając najmniejszą możliwą różnicą punktów, 19:21. Całe spotkanie trwało 38 minut.

Redmann-van Huizen CAN [22] – Kądzioła-Szałankiewicz POL [27] 2:0
(21:13, 21:19) 0:38

Mimo dzisiejszej porażki w trzecim meczu grupowym, wczorajsze zwycięstwo z najwyżej w grupie rozstawionymi Niemcami, pozwoliło polskiej parze wyjść z grupy z 3. miejsca do dalszej rywalizacji w 1/16 finału, która rozgrywana będzie już systemem pucharowym.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków była jedna z najlepszych par na świecie, rozstawieni z numerem 3 Brazylijczycy Ricardo i Emanuel. Biało-czerwoni doskonale rozpoczęli potyczkę, wygrywając pierwszego seta do 21. Niestety w następnych dwóch partiach to Brazylijczycy zdecydowanie dominowali, co zapewniło im zwycięstwo i awans do drugiej rundy turnieju.

Ricardo-Emanuel [3] – Kądzioła-Szałankiewicz [27] 2:1
(16:21, 21:17, 15:9)

* fot. Szałankiewicz, Emanuel, Kądzioła, Ricardo – Grand Slam Moskwa – (FIVB)

źródło: fivb.org, inf. własna