Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: To podniesie nasze morale

Grzegorz Łomacz: To podniesie nasze morale

fot. archiwum

Reprezentacja Polski siatkarzy w ostatnim meczu w tej edycji LŚ pokonała 3:2 drużynę narodową Finlandii, ku uciesze licznej - jak na środek tygodnia - rzeszy fanów w hali Łuczniczka. Dobrze spisał się w tym spotkaniu rozgrywający reprezentacji Polski, Grzegorz Łomacz.

Grzegorz Łomacz pojawił się w tym spotkanie od pierwszej piłki i poza fragmentem drugiego seta zagrał całkiem dobrze. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać jeden mecz na koniec. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę bardzo walecznie. Walczyliśmy o każdą piłkę, no i na pewno się nie przestraszyliśmy Finów, strach nas nie sparaliżował – opowiadał po spotkaniu rozgrywający reprezentacji Polski.

W środowym meczu nasi reprezentanci popełniali dużo błędów własnych, których wyeliminowanie mogło pozwolić nam na zwycięstwo, a które zabrały nam je w pierwszym meczu. – Myślę, że popełniliśmy dużo mniej błędów niż w pierwszym meczu. A także zagrywką dużymi fragmentami ryzykowaliśmy i to nam się opłaciło. Graliśmy lepiej i przede wszystkim to, że byliśmy bardzo skoncentrowani i walczyliśmy do końca . – przyznał zadowolony z osiągniętego wyniku Grzegorz Łomacz.

Występy w Lidze Światowej były dla rozgrywającego reprezentacji Polski debiutem w seniorskiej kadrze – Wiele się nauczyłem i z tego bardzo się cieszę – wyznał. Atmosfera panująca na hali, była tak samo zresztą jak we wszystkich polskich miastach, gdzie rozgrywane były mecze „światówki", bardzo gorąca. – To coś wspaniałego grać przed taką publicznością. Nie myślałem, że będę mógł grać przed tak wspaniałymi kibicami – powiedział Grzegorz Łomacz.Mecz z Finlandią był meczem pożegnalnym z Ligą Światową – Trochę żal, ale zakończyliśmy pewien etap, który musiał się skończyć. Zawsze wszystkie etapy się kończą, no i teraz rozpoczynamy nowy. Zakończyliśmy tę Ligę miłym akcentem i na pewno to podniesie nasze morale – zakończył młody rozgrywający.

Rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved