Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Druga porażka polskich kadetów z Brazylią

Druga porażka polskich kadetów z Brazylią

Polska Siatkówka - logo

Reprezentanci Brazylii ponownie okazali się zbyt silni dla polskich kadetów. W trzecim towarzyskim pojedynku obu drużyn podopieczni trenera Grzegorza Rysia ponownie ulegli Canarinhos we wszystkich rozegranych setach.

Polacy rozpoczynają od prostych błędów (1:3). Długą akcje wygrywają „biało-czerwoni" (3:4). Po asie serwisowym Brazylijczyków przy stanie 3:7 o czas prosi trener Ryś . Nie przynosi on jednak zamierzonego efektu gdyż kolejny punkt pada łupem Canarinhos. Dynamicznego ataku Polaków przyjezdni nie są w stanie wybronić (7:10). Gospodarze popełniają sporo błędów w ataku (9:13). Gluza zmienia Buchowski . Kolejne punkty padają łupem dobrze serwujących „kanarkowych". Po asie serwisowym o swój drugi czas prosi Grzegorz Ryś (9:17). Udany atak Ferensa daje Polakom jedenasty punkt (11:17). Podwójna zmiana w Polskim zespole. Na boisko wchodzą Kowalski i Romać . Skuteczny blok Polaków (13:18). Ostatecznie set kończy się porażką „biało-czerwonych" 19:25.

Dwa pierwsze punkty tej odsłony zdobywają przyjezdni. Z krótkiej atakuje Bachmatiuk (1:2). Przy stanie 2:3 o czas prosi trener Brazylii. Błąd na rozegraniu popełnia Gonciarz . 3:6 i czas dla trenera Rysia. Przewaga Canarinhos utrzymuje się. Pojedynczy blok Buchowskiego (7:11). Chwilę później przyjmujący dokłada dwa punktowe serwisy (10:12). Trzy kolejne „oczka" padają łupem Brazylijczyków i o przerwę zmuszony jest poprosić selekcjoner polskich kadetów. Za sprawą prostych błędów przyjezdnych na tablicy wyników widnieje rezultat 14:16. Na boisku pojawia się Krzysztof Modzelewski . Podwójny blok Polaków niweluje straty do jednego punktu (18:19). Chwile później jest już 18:22. Złą passę przełamuje kiwka Buchowskiego (19:23). W końcówce brylują Brazylijczycy i wygrywają 25:19.

Początek tej odsłony jest bardzo wyrównany (1:1, 5:5). Kiwka Gonciarza doprowadza do remisu po 7. Najdłuższą akcję meczu wygrywają Brazylijczycy (8:11). Po kolejnej akcji zakończonej korzystnym dla przyjezdnych rezultatem o czas prosi Grzegorz Ryś (8:12). W wyniku podwójnej zmiany na boisku pojawiają się Kowalski i Romać . Przewaga Brazylijczyków rośnie (10:16). Po ataku Modzelewskiego jest 12:16. Ładny atak Romacia (13:19). Przy stanie 13:21 drugą przerwę wykorzystuje trener Polaków. „Biało-czerwoni" starają się niwelować straty. Sił starcza im jednak tylko na wywalczenie 18 punktów.

Dodatkowo rozgrywaną partię Polacy rozpoczynają od pierwszego w tym meczu prowadzenia (1:0). Po kiwce rywali jest 1:1. Skuteczny blok „biało-czerwonych" pozwala im odskoczyć na trzy „oczka" (5:2). Kadeci z nad Wisły grają bardzo pewnie (12:6). Brazylijczycy jednak nie poddają się (12:8). Po błędnym rozegraniu Kowalskiego o czas prosi trener Ryś (12:9). Chwilę później Canarinhos odrabiają straty (13:13). Kolejne trzy punkty zdobywają gospodarze. Po krótkiej Dryji jest 16:13. Po błędzie Brazylijczyków na tablicy wyników widnieje 19:15. W następnych akcjach skuteczniejsi są Brazylijczycy (19:18). Drugą przerwę wykorzystuje Grzegorz Ryś. Emocjonującą końcówkę ostatecznie wygrywają przyjezdni.

Polska – Brazylia 0:4

(19:25, 19:25, 18:25, 23:25)

Polska : Piotrowski, Gluz, Bachmatiuk, Ferens, Gonciarz, Dryja, Olenderek (L) oraz Kowalski, Romać, Buchowski, Kalembka, Nożewski, Modzelewski, Kaczmarek (L)