Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Każde zwycięstwo nad nimi cieszy

Bartosz Kurek: Każde zwycięstwo nad nimi cieszy

fot. archiwum

W swoim ostatnim meczu LŚ 2009 polscy siatkarze wygrali zacięty pojedynek z Finami.  - Finlandia  teraz gra na nieco wyższym poziomie niż my, dlatego każde zwycięstwo nad nimi cieszy - mówił po spotkaniu szczęśliwy Bartosz Kurek, który walczy o miejsce w kadrze na kwalifikacje do MŚ 2010 i na ME 2009.

Bartku po trzech porażkach z Finlandią wreszcie udało się wygrać. Dla tak młodej ekipy jak wasza pokonanie tak dobrej drużyny jak Finlandia jest chyba wspaniałą sprawą.

Zdecydowanie. Finlandia na razie gra jeszcze na wyższym poziomie niż my, dlatego każde zwycięstwo nad nimi cieszy. Fajnie, że potrafiliśmy się tak godnie pożegnać z polską publicznością i z tą edycją LŚ.

W jaki sposób trener Daniel Castellani was motywował przed tym spotkaniem? Widać było, że byliście zupełnie inną drużyną niż w Tampere czy w czwartek.Myślę, że to nie była inna drużyna niż wczoraj, a trener nie musi nas dodatkowo motywować. Jak się wchodzi na halę i słyszy ten tumult, to jedyne co siedzi w głowie, to to, żeby zaprezentować się jak najlepiej.

LŚ była dla was cennym poligonem doświadczalnym. Te rozgrywki już za wami. Jakbyś je podsumował? Daniel Castellani mówił, że chciałby wygrać chociaż połowę meczów. Zabrakło do tego jednego zwycięstwa.

Ja myślę, że mieliśmy w planie wygrać zdecydowanie wszystkie mecze. To tylko pokazuje, że musimy jeszcze nad sobą pracować i nie osiadać na laurach, bo jeszcze nie ma tych laurów( śmiech). A czy to był poligon doświadczalny? Rzeczywiście. Ja bardzo dużo się nauczyłem. Wiele trudnych lekcji odebrałem na boisku, ale też myślę, że z każdym meczem poprawiałem swoją grę i fajnie, że dzisiaj udało się to skończyć nagrodą.

Zbliżają się kwalifikacje do MŚ. Wracają już też ci teoretycznie podstawowi kadrowicze. Ty o miejsce w skłądzie rywalizujesz ze Zbyszkiem Bartmanem. Jak twoim okiem wygląda ta rywalizacja?

Nasza rywalizacja przebiega bardzo dobrze. To fajnie, że spotkaliśmy się w takim gronie. Sprawa była postawiona jasno, albo on, albo ja. Widać, że potrafiliśmy współpracować. Myślę, że będziemy dalej potrafili bardzo dobrze współpracować. Jeden wspiera drugiego. Gdy jeden gra słabiej drugi wchodzi i pomaga zespołowi. To też pomaga nam stać się lepszymi zawodnikami. Przynajmniej mi osobiście. Ja myślę, że Zbyszek czuje to samo. Także tylko się cieszyć.

Rozmawiała Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved