Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Anna Rybaczewska: Popełniałysmy zbyt dużo błędów

Anna Rybaczewska: Popełniałysmy zbyt dużo błędów

fot. archiwum

W pierwszym meczu turnieju w Rzeszowie siatkarki reprezentacji Turcji w trzech setach pokonały Francuzki. - Gratulacje dla Turczynek, które już pięć razy z rzędu nas pokonały - mówił na konferencji prasowej trener reprezentacji Francji Fabrice Vial.

Przed tym spotkaniem optymistycznie na temat turnieju wypowiadała się siatkarka polskiego pochodzenia Anna Rybaczewska . Dziś cała drużyna starała się zagrać jak najlepiej, jednak siatkarki z Turcji zagrały zdecydowanie lepiej w ataku. – Były lepsze od nas. Znamy się bardzo dobrze. Robiłyśmy dużo błędów, grałyśmy słabo w ataku – podsumowała dzisiejszy występ Rybaczewska.

Podobnie wypowiadał się trener „trójkolorowych": – Gratulacje dla Turczynek, które już piąty raz z rzędu nas pokonały. Nie jestem zadowolony, bo mieliśmy plan, ale nie udało się go zrealizować. Grając z tym zespołem popełniliśmy za dużo błędów w ataku i przyjęciu – mówił zaniepokojony grą swoich podopiecznych Vial .

Rzeczywiście gra Francuzek momentami wyglądała dobrze, jednak popełniały one zbyt dużo błędów. Kiedy tylko zdołały wyrównać ich przeciwniczki ponownie przejmowały kontrolę nad spotkaniem. – Jesteśmy zadowolone, że dziś wygrałyśmy, ponieważ był to mecz rozpoczynający turniej. Bardzo dobrze zagrałyśmy z Francją – oceniła poziom gry swojego zespołu Esra Gumus .Turcja pokazała się zdecydowanie lepiej w polu zagrywki oraz w ataku. Było widać, że miały przewagę nad przeciwniczkami. – Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ nasza zagrywka była dziś dobra. Byliśmy dziś skupieni, na tym elemencie, który przełożył się na nasz blok i obronę – zakończył zadowolony Aleksandro Chiappini , trener Turczynek.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved