Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Krzyżanowski: Celem Polek jest pierwsza szóstka

Zbigniew Krzyżanowski: Celem Polek jest pierwsza szóstka

fot. archiwum

W piątek startują Mistrzostwa Świata Juniorek. W środę zorganizowano konferencję prasową, podczas której trenerzy poszczególnych reprezentacji wypowiedzieli się na temat swoich zespołów oraz oczekiwań wobec zbliżającego się turnieju.

Antonio Rizola (Brazylia): Brazylijskie kadetki wróciły bardzo szczęśliwe z Meksyku i mamy nadzieję, że my zaprezentujemy się lepiej niż dwa lata temu, kiedy to zajęliśmy piąte miejsce podczas MŚ kadetek. Mamy nadzieję stanąć na podium tegorocznych mistrzostw.

Stonyan Gunchev (Bułgaria): To zaszczyt dla nas uczestniczyć w imprezie juniorskiej na tym poziomie po 18-letniej absencji. Zespół jest w dobrej formie i mamy nadzieje osiągnąć na tych mistrzostwach coś, co zostanie zapamiętane.

Qi Lixia (Chiny): Traktujemy tegoroczny turniej jako nowe doświadczenie międzynarodowej dla tej drużyny. Oczywiście w obecnym momencie drużyna nie jest doskonała. Ostatnio odbyliśmy w kraju spotkanie mające ustalić plan na kolejny cykl treningowy.

Joel Olazabal (Kuba): Pierwszym celem kubańskiej ekipy jest awans do drugiej rundy turnieju finałowego. Sądzę, że jesteśmy w stanie zrealizować ten cel. Drużyna nie ma doświadczenia, ale jest utalentowana.Stanislav Mitac (Czechy): Zagramy w bardzo trudnej grupie z takimi zespołami jak Niemcy, Chiny i Tajwan. Patrząc realnie, naszym celem jest walka o pozycje 9.-12.

Wagner Pacheco (Dominikana): Nasza drużyna jest silna i chcemy zająć miejsce medalowe. Mamy nową generację utalentowanych i silnych siatkarek. Będziemy walczyć o pozycję, której Dominikana jeszcze nigdy na MŚ nie osiągnęła.

Han Abbing (Niemcy): W grupie musimy pokonać drugą i trzecią drużynę azjatycką. To trudna grupa, ale równie trudna także dla pozostałych ekip. To będą trzy ekscytujące dni i jestem pewien dobrego występu.

Paul Bitok (Kenia): Cieszymy się, że możemy brać udział w tym turnieju. Naszym celem jest wygranie przynajmniej dwóch spotkań. Głównym celem jest, aby nasze zawodniczki zdobyły doświadczenie.

Ricardo Naranjo (Meksyk): Nasza drużyna jest w zasadzie taka sama, jak ta, która grała teraz na MŚ kadetek. Naszym celem jest dobra gra w każdym z meczów.

Appie Krijnsen (Holandia): Zwycięstwo nad Rosją w Moskwie dało nam wiele pewności siebie. Mamy szczęście, że trafiliśmy do grupy A, która wydaje się być łatwiejszą niż pozostałe.

Zbigniew Krzyżanowski (Polska): Naszym celem jest zajęcie miejsca w czołowej „szóstce", tak jak to miało miejsce podczas Mistrzostw Europy. W zeszłym miesiącu rozegraliśmy turniej przygotowawczy z zespołami Brazylii i Niemiec.

Nipon Jamjang (Tajlandia): Moja drużyna jest niewysoka, tylko dwie zawodniczki mają powyżej 1,80 cm. Sądzę, że nasza obrona jest bardzo dobra, ale w ataku jest już gorzej. To zaszczyt grać w tym turnieju.

Norimasa Sakakuchi (Tajwan): Nasza ekipa gra bardzo dobrze w obronie. Grupa jest silna, musimy stawić czoła Chinkom, Niemkom i Czeszkom. Mam nadzieję, że odniesiemy sukces w pojedynkach z tymi rywalkami.

Mehmet Bedestenlioglu (Turcja): Po dwóch latach wracam do Tijuany i Mexicali. Mam nadzieję, że osiągnę taki sam sukces jak z drużyną kadetek w 2007 roku, kiedy to zdobyliśmy srebro. Postaramy się osiągnąć sukces.

Paula Weishoff (USA): Jesteśmy podekscytowane uczestnictwem w turnieju na tak wysokim poziomie. Póki co naszym celem jest skupienie się na trzech pierwszych meczach. Później zobaczymy co będzie.

Sergio Rivero (Venezuela): Drużyna składa się w połowie z juniorek, a w połowie z kadetek. Nasze najlepsze zawodniczki zostały wybrane do kadry seniorskiej, aby pomóc z walce o awans do MŚ 2010. Mimo to pokażemy się z jak najlepszej strony.

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved