Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Tuomas Sammelvuo: Przez cały czas kontrolowaliśmy grę

Tuomas Sammelvuo: Przez cały czas kontrolowaliśmy grę

fot. archiwum

Trzecią porażką zakończyło się środowe starcie reprezentacji Polski z Finami. Na konferencji prasowej goście podkreślali, jak ważne są dla nich mecze w Bydgoszczy. Finlandia wciąż liczy się w walce o udział w Final Six Ligi Światowej.

Tuomas Sammelvuo (kapitan reprezentacji Finlandii) – Chciałbym podziękować za dzisiejszy mecz zespołowi polskiemu, a także tutejszej fantastycznej publiczności. To naprawdę ogromna przyjemność grać przy takiej widowni. Myślę, że łatwo jest wytłumaczyć naszą wygraną – przez cały mecz mieliśmy kontrolę nad grą, zwłaszcza w tych najważniejszych momentach. Oczywiście cieszymy się z wygranej, ale koncentrujemy się już na jutrzejszym spotkaniu. Dobrze byłoby poprawić poziom zagrywki oraz przyjęcia. Natomiast bardzo dobrze funkcjonowały w naszym zespole blok i obrona. Poziom tych formacji należy jutro utrzymać .

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski) – Gratuluje zespołowi fińskiemu. Myślę, że o ich zwycięstwie zadecydowała przede wszystkim zagrywka, która ułatwiała im dalsze poczynania. My dzisiaj, mimo wszystko, stawiliśmy im opór i do końca walczyliśmy o zwycięstwo .

Mauro Berutto (trener reprezentacji Finlandii) – To było dla nas wielkie zwycięstwo. Przyjechaliśmy tutaj świadomi presji, jaka na nas ciąży. Możemy ciągle wyjść z grupy i zdajemy sobie sprawę, jak wielka jest to dla nas szansa. Wiedzieliśmy też, że spotkamy się tu z niezwykle entuzjastyczną publicznością. Tym bardziej cieszę się, że mój zespół, w którym również jest wielu młodych zawodników, wytrzymał to ciśnienie. Jestem dumny z tego, że moi gracze pokazali dzisiaj dojrzałość pod każdym względem, technicznie i taktycznie. Oczywiście przydarzył się też gorszy set, kiedy to Polacy znakomicie zagrali taktycznie, zdobyli w tej partii osiem ze swoich dwunastu punktowych bloków. Dlatego bardzo pomogła nam ta dłuższa przerwa po drugim secie, mogłem spokojnie porozmawiać z zawodnikami i udało nam się wrócić do skutecznej gry. Myślimy już o jutrzejszym spotkaniu, to będzie ostatni krok, który wykonamy sami. Potem możemy już tylko czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach .Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski) – Gratuluje zespołowi fińskiemu bardzo dobrego meczu. Utrzymali swój wysoki poziom, który zaprezentowali już w Tampere. Dziś momentami udało nam się sprawić im problemy z przyjęciem zagrywki, niemniej jednak poziom ich gry był naprawdę wysoki. My zagraliśmy na pewno lepiej niż w Finlandii. Jednak nasza lepsza gra wiązała się z większym ryzykiem, stąd pojawiło się sporo błędów własnych. Ta porażka na pewno nie powinna być normą, jednak mogliśmy się spodziewać takiego wyniku. Wciąż gramy młodymi zawodnikami, młodą drużyną. Tym chłopakom zdarzają się znakomite zagrania, ale zdarzają się też proste błędy. Musimy jednak być cierpliwi i kontynuować tę pracę .

* notowała Katarzyna Walczok

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved