Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarska Parada w Rzeszowie

Siatkarska Parada w Rzeszowie

fot. archiwum

Tegoroczną tradycją imprez siatkarskich w Polsce stają się niezwykle barwne, roztańczone i bogate muzycznie Parady Siatkarskie. Takowe zaprezentowano mieszkańcom i gościom Łodzi, Wrocławia i Bydgoszczy podczas meczów LŚ. Nie inaczej będzie w Rzeszowie...

Mowa o Paradach Siatkarskich organizowanych przy okazji Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Siatkowej z udziałem Polski, Belgii Francji i Turcji, który odbędzie się w dniach 17-19 lipca br w Rzeszowie.

Pierwsza z Parad odbędzie się w sobotę, 18 lipca a jej początek zaplanowano na 14.30. Start z parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim – położonym przy ulicy Sobieskiego, dalej ulicą Grunwaldzką poprzez Rynek do ulic: Matejki, 3-go Maja, Zamkowej, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Szopena aż do hali Sportowej na Podpromiu. Tam kolumna Parady okrąży obiekt, by wrócić do centrum miasta ulicami Marzanny, Słowackiego, znów zagościć na Rynku i ulicami Kościuszki, 3-go Maja wrócić pod arenę Turnieju. Powtórka następnego dnia, czyli w niedzielę 19 lipca od 11.00.

Na dwóch specjalnie przygotowanych platformach samochodowych będzie prezentowany niezwykle atrakcyjny program artystyczno-rozrywkowo – sportowy. Rewia „Imperium" spod Rzeszowa grać i tańczyć będzie w rytmach południowych, popisy animacji ogniem da rzeszowska grupa Lumen Noctis. Będą także kapela góralska „Tekla Klebetnica" z Ustronia i kilkudziesięcioosobowa orkiestra dęta.To jednak nie wszystkie atrakcje, które w sobotę i niedzielę czekać będą mieszkańców Rzeszowa oraz gości z kraju i zagranicy. W trakcie Parady sztab specjalnych animatorek i animatorów prowadzić będzie zabawy z publicznością. Będą także orszaki: motocyklowy i pojazdów zabytkowych.

Warto także posiadać minimalną wiedzę siatkarską, bowiem w trakcie Parad odbywać się będą liczne konkursy, w których nagrodami będą cenne siatkarskie pamiątki i bezpłatne wejściówki na mecze Turnieju.

Wiele działo się będzie także przed halą sportową na Podpromiu. Przed sceną wyposażoną w telebim będzie można śledzić wydarzenia sportowe, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami i posłuchać dobrej muzyki.

Parady są elementem promocji Polskiej Siatkówki, Rzeszowa oraz jesiennych Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej, które rozegrane zostaną od 25 września do 4 października br.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved