Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Porażka kadetów w drugim sparingu z Brazylią

Porażka kadetów w drugim sparingu z Brazylią

fot. archiwum

W wieluńskiej hali reprezentacja Polski kadetów po raz drugi podejmowała swoich rówieśników z Brazylii. Tym razem biało-czerwoni nie mieli wielu powodów do radości, ponieważ Canarinhos wygrali pojedynek bez straty seta.

Po wczorajszej bardzo ładnej wygranej z Brazylią dziś kadeci reprezentacji Polski nie zagrali już tak dobrze. Musieli pogodzić się z porażką z Canarinhos. – Dzisiaj to było trudne spotkanie. Rano mieliśmy mocny trening siłowy. Zdawałem sobie sprawę, że w takim meczu jak ten pewne elementy będą szwankowały. Dziś po prostu nie daliśmy rady. Brazylia, jak już wczoraj wspominałem, jest na innym etapie przygotowań i mogli sobie pozwolić na taki swobodny dzień. My natomiast cały czas realizujemy swoje zadania. Podczas tego meczu zawodnicy byli troszeczkę zmęczeni. Widać to było przede wszystkim w takich elementach jak szybkość, ponieważ mieli lekko opóźniony czas reakcji przy dojściu do piłki, przy organizacji bloku, przy ustawieniu obrony. Popełniliśmy dosyć dużo błędów na zagrywce. Było ich aż 19 czyli bardzo, bardzo dużo. Staraliśmy się grać swoje. Niestety przeciwnik postawił wyższe wymagania niż wczoraj. Zagrali bardziej skutecznie niż my. Z drugiej strony nie robię tragedii z tego wyniku, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że przy takim zmęczeniu trudno jest utrzymać wysoką dyspozycję przez cały mecz. Nie mniej jednak porażka boli i będziemy się starali wyciągać wnioski. Tym bardziej, że z naszych obserwacji wynika, że dzisiaj Brazylia zagrała składem mocniejszym niż wczoraj. Wiemy już, że wczoraj zagrał w całym spotkaniu nominalnie drugi rozgrywający, dziś zagrał ten podstawowy. Odbiło się to też na jakości gry zespołu przeciwnego – relacjonował wydarzenia na boisku trener reprezentacji kadetów, Grzegorz Ryś .

Polska – Brazylia 0:3
(21:25, 20:25, 22:25)

Jutro Polaków czeka ostatnie starcie z „kanarkowymi". Zanim jednak dojdzie do spotkania kadetów czeka codzienna treningowa rzeczywistość. – W dalszym ciągu będziemy pracować jak zwykle przedpołudniem. Później będziemy grać mecz. Wciąż staramy się realizowac wytyczone zadania i to jak najlepiej. Ciężko mi przewidzieć jak będzie wyglądało jutrzejsze spotkanie, ale bardzo bym chciał, by był to mecz walki – zakończył trener Ryś.Rozmawiała Renata Respondek
Więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved