Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa – Przetarcie przed kwalifikacjami do MŚ

Liga Światowa – Przetarcie przed kwalifikacjami do MŚ

fot. archiwum

Chociaż Polska nie ma już szans na awans do finałów Ligi Światowej, dla naszych zawodników mecze z Finlandią są bardzo ważne. Siatkarze walczą o miejsce w kadrze na kwalifikacje do mistrzostw świata oraz Euro - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Już przed meczem było wiadomo, że dziką kartę, która umożliwia grę w czołowej szóstce, otrzyma najlepszy zespół z drugich miejsc w grupach. Polacy, nawet gdyby pokonali wczoraj Finów, nie mieliby lepszego bilansu od występujących w grupie C Rosjan. Dwumecz ze Skandynawami ma przede wszystkim pokazać trenerowi Danielowi Castellaniemu , na kogo będzie mógł liczyć w przyszłości.

Szkoleniowiec zaskoczył wczoraj wszystkich wyjściowym składem, w którym na środku postawił na Łukasza Kadziewicza . Dla doświadczonego gracza był to pierwszy mecz w tegorocznej edycji LŚ. Gracz Lokomotiwu Biełgorod był już w szerokim składzie na spotkania z Brazylią w Łodzi, ale nie wchodził na parkiet, bo odnowił mu się uraz stawu skokowego. Teraz zagrał i prezentował się dosyć dobrze.

Zaskoczeniem było również postawienie od pierwszych minut na Pawła Woickiego . Rywalizuje on z Grzegorzem Łomaczem , który jest zdecydowanie bliżej tego, aby zostać zmiennikiem najlepszego polskiego rozgrywającego Pawła Zagumnego. Woicki popełnił wczoraj sporo błędów i już w trakcie pierwszego, wysoko przegranego seta musiał opuścić parkiet. W ataku po raz kolejny pojawił się od początku Jakub Jarosz , ale później sporo grał Marcel Gromadowski , który był skuteczny.Mimo to zawodnik Skry Bełchatów jest jednak wszechstronniejszy i to on właśnie ma być dublerem Piotra Gruszki . Z kolei na pozycji przyjmującego zarówno Zbigniew Bartman , jak i Bartosz Kurek , prezentują się podobnie.

A co o naszej młodzieży myśli Włodzimierz Sadalski , mistrz olimpijski i świata, który oglądał mecz w Bydgoszczy? – Myślałem, że zagrają lepiej. Łomaczowi jeszcze bardzo daleko do Zagumnego. Mnie się podoba za to utalentowany rozgrywający Fabian Drzyzga i warto jemu również dać szansę gry. Jarosz to także inwestycja w przyszłość. Ten młodzian musi jednak być odporniejszy psychicznie. Z kolei Bartman i Kurek są dobrzy w ataku, ale gorsi przy przyjęciu – wymienia były siatkarz, który znakomicie zna Finów i nie był wcale zaskoczony wynikiem spotkania.

Autorem tekstu jest Leszek Błażyński

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved