Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dług Piasta może trafić na wokandę

Dług Piasta może trafić na wokandę

fot. archiwum

Klub jest winien zawodniczkom i szkoleniowcowi dwie wypłaty. - Jeśli zarząd nie zaproponuje konkretnych rozwiązań sytuacji, mój prawnik skieruje sprawę do sądu - mówi były szkoleniowiec Piasta Szczecin Marek Mierzwiński.

Liczę na to, że dojdę do porozumienia z zespołem. A dług będzie można rozłożyć na raty – mówił przedwczoraj "Gazecie" prezes Piasta Szczecin Paweł Płuciennik .

Zdaniem eks-trenera ekipy Piasta wysiłki zarządu w tym, by dojść do ugody, są zbyt bierne. – Kilkakrotnie rozmawiałem na ten temat z prezesem. Były zapewnienia, brakowało konkretnych kroków. Ostatnią wypłatę otrzymałem w marcu, następną [w nowym klubie – red.] dostanę we wrześniu. Pół roku bez pensji. Chyba nikt nie zazdrości mi tej sytuacji. Zgłosiłem się więc do prawnika. Może jemu uda się wypracować porozumienie. Nadal mam nadzieję, że zarząd zachowa się honorowo i nie będziemy musieli się sądzić – deklaruje Mierzwiński .

Jak postąpią zawodniczki? Prezes Płuciennik podkreśla, że choć kontrakty wygasały z końcem maja, już w kwietniu zespół rozjechał się po Polsce. Mierzwiński ripostuje: – Po zakończeniu sezonu każdy profesjonalny sportowiec zobowiązany jest do roztrenowania, gdzie zmniejsza obciążenia treningowe. Chyba nie ma wątpliwości, że nasz zespół był profesjonalny. Decyzja o tym, że zaprzestajemy treningów, nie należała ani do mnie, ani do zawodniczek, tylko do prezesa, który nie ma prawa używać takiego argumentu. Nie wiem, jak zachowają się dziewczyny, ale jeśli będą potrzebowały mojej pomocy odnośnie zagadnień prawnych, na pewno ją uzyskają.Szkoleniowiec walczy o swoje, ale – To nie oznacza, że życzę źle szczecińskiej siatkówce. Tym bardziej że istnieje szansa, by ją uratować – dodaje.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved