Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Ostródzie grali nocą

W Ostródzie grali nocą

fot. archiwum

Kamil Łyczko oraz Adam Łukasik wygrali VI Turniej Nocny w Siatkówce Plażowej. W zawodach, rozgrywanych w Ostródzie, nie zabrakło również olsztyńskich zawodników - Artura Jacyszyna i Grzegorza Pietkiewicza.

Do turnieju, rozgrywanego na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino, zgłosiło się 30 par. W turnieju głównym wzięło udział 16 ekip, z czego 6 otrzymało dzikie karty od organizatora, a 10 – walczyło o udział w zawodach w spotkaniach eliminacyjnych. – Ilość zgłoszonych par była podobna jak w zeszłym roku, ale teraz poziom sportowy był wyższy, z czego się bardzo cieszymy, ponieważ to oznacza, że nasz turniej przyciąga coraz lepszych zawodników – twierdzi Jakub Rosołowski z Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które współorganizowało turniej. – Startowali m.in. zawodnicy z siatkarskiej ekstraklasy czy medaliści mistrzostw Polski. Nie zabrakło również zawodników z Olsztyna.

Wśród znanych siatkarzy, którzy pojawili się na boiskach w Ostródzie, znaleźli się m.in. Patryk Czarnowski, który jest wychowankiem AZS-u UWM, a obecnie występuje w Jastrzębskim Węglu, oraz Damian Kaniowski, który występował przed laty w zespole olsztyńskich rezerw (drużyna występowała wtedy w drugiej lidze pod nazwą Zawkrze AZS UWM Mława), a później grał m.in. Gorzowie Wielkopolskim. Nad jeziorem Sajmino zagrali również olsztynianie – Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz, którzy od kilku lat z sukcesami grają na piasku, a w 2006 r. na mistrzostwach Polski juniorów sięgnęli po złoty medal. W Ostródzie zajęli trzecie miejsce.

Natomiast zwycięzcy zawodów, czyli Kamil Łyczko i Adam Łukasik, to ubiegłoroczni brązowi medaliści mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W finale pokonali Michała i Jakuba Michalaków 21:18.Na cztery najlepsze ekipy czekały nagrody pieniężne – pula wynosiła 1,8 tys. zł. Pozostali czołowi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved