Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Moskwie Polki odpadły, Polacy awansowali do turnieju głównego

W Moskwie Polki odpadły, Polacy awansowali do turnieju głównego

Joanna Wiatr

Trzy polskie pary plażowe wystartowały w turnieju Grand Slam w Moskwie. Dwa żeńskie duety odpadły we wczorajszych kwalifikacjach. Dwa cenne zwycięstwa w kwalifikacja odniosła nasza męska para Kądzioła-Szałankiewicz, która awansowała do turnieju głównego.

Pechowo rozpoczęła kwalifikacja w Moskwie para Katarzyna Urban – Joanna Wiatr. Nasze zawodniczki minimalnie uległy w pierwszym secie wyżej rozstawionym zawodniczkom z Holandii, ale po wygraniu drugiej partii wyrównały stan meczu i liczyły na zwycięstwo w tie-breaku. To było blisko, jednak po dramatycznej końcówce nasze zawodniczki uległy rywalkom 18:20 i odpadły z turnieju.

Do turnieju głównego nie awansowały również Monika Brzostek i Karolina Sowała , które wprawdzie w pierwszym swoim meczu pokonały japońską parę Asao-Take , jednak w drugim meczu przegrały z wyżej rozstawionymi Włoszkami. Pierwszy set przegrany przez Polki na przewagi dawał jeszcze jakąś nadzieję, jednak w drugim przewaga rywalek była już zbyt wyraźna.

W środę kwalifikacje rozpoczęły pary męski. Świetnie wystartowali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz , którzy w pierwszym meczu odprawili z kwitkiem rosyjską parę Karpow-Wasiljew. W drugim swoim spotkaniu nasi siatkarze zmierzyli się z Norwegami Kjemperud-Hoidalen, których pokonali 2:0 w obu setach do 19. Jutro Polacy rozpoczną grupowe zmagania w turnieju głównym.