Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > To już jest koniec Piasta

To już jest koniec Piasta

Piast Szczecin
fot. archiwum

Dziś mija termin zgłaszania klubów do rozgrywek. Sternicy Piasta chcąc pozbyć się długów, zgodzili się na odstąpienie miejsca w I lidze drugoligowcowi z Aleksandrowa. UKS Jedynka Aleksandrów zobowiązał się pokryć długi i wpisowe Piasta do drugiej ligi.

Szczeciński klub został zawieszony przez PZPS w związku z długiem za rok 2008, który według danych zgromadzonych przez prezesa Piasta Pawła Płuciennika, wynosił 12 tys. zł. Termin uregulowania zobowiązań mija dziś. W przypadku braku spłaty długów do 15 lipca zawieszenie w prawach członka automatycznie przechodzi w wykluczenie.

Rozwiązanie zaproponowane przez oba kluby jest zgodne z przepisami związku. Wydział rozgrywek może dokooptować kluby, gdy pozostają wolne miejsca – wyjaśnia prezes zachodniopomorskiego ZPS, Janusz Kamiński . – Czy do takiego rozwiązania dojdzie? Nie wiem. Na razie czekamy na to, aż wszelkie formalności z obu stron zostaną dopełnione. Podejrzewam, że Aleksandrów Łódzki poważnie myśli o wejściu do wyższej klasy rozgrywkowej. W Łodzi powstała wielka hala, zespoły chcą piąć się coraz wyżej. To samo działoby się w Szczecinie, gdybyśmy mieli podobny obiekt – dodaje prezes.

Mimo iż klub ze Szczecina zgłosi się do ligi, a dyrektor Robert Szych (do środy przebywał na urlopie) zaakceptował pomysł zgłoszenia Piasta do II ligi, prezes Płuciennik nie wie, czy w niej zagra. – Nasza przyszłość zależy też od dobrej woli wielu ludzi, którzy powinni zacząć kierować się dobrem siatkówki w mieście, a nie partykularnymi interesami. Miasto zaoferowało nam 70 tys. zł brutto na pierwsze pół roku. Ta kwota plus środki własne, dają nam podstawy, by myśleć optymistycznie o nowym sezonie, gdyż mimo ciężkiej sytuacji nie poddaliśmy się i pozyskujemy nowych sponsorów. Jest jednak jeszcze wiele innych problemów do rozwiązania – podkreśla prezes.Podstawowe problemy to skompletowanie składu i spłacenie zobowiązań wobec zawodniczek, które stanowią największą część zadłużenia klubu. Prezes prowadzi wstępne rozmowy ze środkowymi bloku: Pauliną Rolińską (rozważa także ofertę z Aleksandrowa Łódzkiego), Marleną Zielonką i Joanną Kuchczyńską (ewentualne powroty z urlopu macierzyńskiego), bardzo liczy również na powrót obiecującej przyjmującej Anny Róg . – Żadna z tych dziewczyn nie powiedziała kategorycznie nie. Dodatkowo mogłyby wrócić do nas dziewczyny przebywające na wypożyczeniu w RSMS Police. Nie wykluczam też innych wzmocnień, ale jest już dość późno i będzie bardzo trudno sprowadzić kogoś z Polski – mówi Płuciennik.

Jaką drogą prezes zamierza dojść do porozumienia z byłymi zawodniczkami Piasta? – Liczę na to, że usiądziemy do rozmów. Zobowiązania wobec nich moglibyśmy spłacać w ratach.

Nie wiadomo, pod jaką nazwą w rywalizacji na poziomie drugiej ligi wystąpi szczeciński klub. Prezes Płuciennik zdradził, że zgodnie z wolą włodarzy miasta, Piast może zostać przejęty przez UKS Pomorzanie.

Autorem artykułu jest Natalia Jąder

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved