Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > To już jest koniec Piasta

To już jest koniec Piasta

fot. archiwum

Dziś mija termin zgłaszania klubów do rozgrywek. Sternicy Piasta chcąc pozbyć się długów, zgodzili się na odstąpienie miejsca w I lidze drugoligowcowi z Aleksandrowa. UKS Jedynka Aleksandrów zobowiązał się pokryć długi i wpisowe Piasta do drugiej ligi.

Szczeciński klub został zawieszony przez PZPS w związku z długiem za rok 2008, który według danych zgromadzonych przez prezesa Piasta Pawła Płuciennika, wynosił 12 tys. zł. Termin uregulowania zobowiązań mija dziś. W przypadku braku spłaty długów do 15 lipca zawieszenie w prawach członka automatycznie przechodzi w wykluczenie.

Rozwiązanie zaproponowane przez oba kluby jest zgodne z przepisami związku. Wydział rozgrywek może dokooptować kluby, gdy pozostają wolne miejsca – wyjaśnia prezes zachodniopomorskiego ZPS, Janusz Kamiński . – Czy do takiego rozwiązania dojdzie? Nie wiem. Na razie czekamy na to, aż wszelkie formalności z obu stron zostaną dopełnione. Podejrzewam, że Aleksandrów Łódzki poważnie myśli o wejściu do wyższej klasy rozgrywkowej. W Łodzi powstała wielka hala, zespoły chcą piąć się coraz wyżej. To samo działoby się w Szczecinie, gdybyśmy mieli podobny obiekt – dodaje prezes.

Mimo iż klub ze Szczecina zgłosi się do ligi, a dyrektor Robert Szych (do środy przebywał na urlopie) zaakceptował pomysł zgłoszenia Piasta do II ligi, prezes Płuciennik nie wie, czy w niej zagra. – Nasza przyszłość zależy też od dobrej woli wielu ludzi, którzy powinni zacząć kierować się dobrem siatkówki w mieście, a nie partykularnymi interesami. Miasto zaoferowało nam 70 tys. zł brutto na pierwsze pół roku. Ta kwota plus środki własne, dają nam podstawy, by myśleć optymistycznie o nowym sezonie, gdyż mimo ciężkiej sytuacji nie poddaliśmy się i pozyskujemy nowych sponsorów. Jest jednak jeszcze wiele innych problemów do rozwiązania – podkreśla prezes.Podstawowe problemy to skompletowanie składu i spłacenie zobowiązań wobec zawodniczek, które stanowią największą część zadłużenia klubu. Prezes prowadzi wstępne rozmowy ze środkowymi bloku: Pauliną Rolińską (rozważa także ofertę z Aleksandrowa Łódzkiego), Marleną Zielonką i Joanną Kuchczyńską (ewentualne powroty z urlopu macierzyńskiego), bardzo liczy również na powrót obiecującej przyjmującej Anny Róg . – Żadna z tych dziewczyn nie powiedziała kategorycznie nie. Dodatkowo mogłyby wrócić do nas dziewczyny przebywające na wypożyczeniu w RSMS Police. Nie wykluczam też innych wzmocnień, ale jest już dość późno i będzie bardzo trudno sprowadzić kogoś z Polski – mówi Płuciennik.

Jaką drogą prezes zamierza dojść do porozumienia z byłymi zawodniczkami Piasta? – Liczę na to, że usiądziemy do rozmów. Zobowiązania wobec nich moglibyśmy spłacać w ratach.

Nie wiadomo, pod jaką nazwą w rywalizacji na poziomie drugiej ligi wystąpi szczeciński klub. Prezes Płuciennik zdradził, że zgodnie z wolą włodarzy miasta, Piast może zostać przejęty przez UKS Pomorzanie.

Autorem artykułu jest Natalia Jąder

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved