Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Skowrońska z bólu nie śpi po nocach

Skowrońska z bólu nie śpi po nocach

fot. archiwum

Wydawało się, że reprezentacja Polski siatkarek odzyskała wreszcie największą gwiazdę. Jednak koszmar Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty powrócił. "Skowronek" znów potwornie cierpi i nie może trenować.

Zawodniczka Scavolini Pesaro zdobyła kilka tygodni temu mistrzostwo Włoch, zmagając się z coraz większymi bólami ścięgien Achillesa. Przed przyjazdem na zgrupowanie kadry postanowiła więc odpocząć i poddać się rehabilitacji. Tydzień temu po raz pierwszy wyszła do gry, po czym…

Znowu bolą mnie Achillesy – mówi zrezygnowana siatkarka. – Na początku myślałam, że kuracja idzie w dobrym kierunku, ale potem dolegliwości wróciły i się nasiliły. Przez pierwsze kilka dni były tak dotkliwe, że nie mogłam w ogóle spać w nocy. Przy najprostszych czynnościach życiowych jakoś można to rozruszać, ale nie ma mowy, żeby wziąć się za większy sportowy wysiłek – opisuje swoje zmagania z kontuzją.

Doszło do tego, że Skowrońska wyjechała wczoraj do Włoch, by tam poszukać rady specjalistów. Na najbliższe dni ma zaplanowaną serię konsultacji lekarskich. Wykluczony jest oczywiście jej udział w rozgrywanych w ten weekend w Rzeszowie kwalifikacjach MŚ. I nie wiadomo, czy siatkarka zdoła się wykurować do najważniejszej imprezy roku – wrześniowych mistrzostw Europy.Nie ma osoby, która by mnie nie pytała, czy zdążę – przyznaje "Skowronek". – Sama pragnę to wiedzieć. Cała ta sprawa mnie drażni, chciałabym się wyleczyć, ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę bólu.

Choć, tak naprawdę, sama już ją zna. – Wychodzą lata sportowych przeciążeń – uważa Skowrońska. – Płacę teraz cenę za to, że przez wiele sezonów grałam bez chwili wytchnienia, że zawsze byłam do dyspozycji. Zdrowie zostawało wtedy na dalszym planie, a trzeba było o nie bardziej zadbać – podkreśla. – I widzę, że nie jestem wyjątkiem, bo kiedy patrzę na przypadki Mariusza Wlazłego czy Michała Winiarskiego, mam wrażenie, że oni są w takiej samej sytuacji jak ja – zauważa reprezentacyjna atakująca.

 

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved