Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze z Radomia wicemistrzami Polski

Siatkarze z Radomia wicemistrzami Polski

RCS Czarni Radom

Bartłomiej Kiernoz i Bartłomiej Koryciński w zakończonych w Łodzi mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej wywalczyli srebrny medal! Podopieczni Radosława Kiernoza w meczu, którego stawką był awans do strefy medalowej zwyciężyli wicemistrzów Europy Bartosz Księżarek/Dawid Popek.

W półfinale natomiast trzeci duet ubiegłorocznych mistrzostw świata (do 19 lat) Damian Wojtasik/Marek Leźnicki.

Podobnie jak wtorkowy mecz z Bartoszem Księżarkiem i Dawidem Popkiem , ten półfinałowy również miał bardzo wyrównany i zacięty przebieg. Pierwszego seta wygrali rywale (21:19). W drugim, lepszymi okazali się radomianie (21:18). I tak jak we wtorek, o wszystkim zadecydował tie break. Bartłomiej Koryciński/Bartłomiej Kiernoz prowadzili trzema punktami. Końcówka miała jednak bardzo dramatyczny przebieg. Przy stanie 12:9, Damian Wojtasik i Marek Leźnicki wykorzystali przysługującą im, 5-minutową przerwę medyczną. Po niej, przedłużając grę, jak mogli starali się wybić z rytmu świetnie spisujących się siatkarzy Czarnych. Częściowo zamysł się powiódł. Kadrowicze doprowadzili do remisu 13:13, autorami dwóch decydujących akcji byli już Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz!

Finał z duetem Piotr Kantor/Bartosz Łosiak nie był już tak wyrównany. – Chłopcy szarpali, starali się. Para która za kilka dni reprezentować będzie Polskę w mistrzostwach Europy juniorów okazała się za mocna – relacjonuje Radosław Kiernoz . Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zwyciężyli 2:0 (21:14, 21:14). Mimo porażki opiekun siatkarzy nie kryje satysfakcji. – Chłopcy zaprezentowali się kapitalnie. Przed rozpoczęciem zmagań "w ciemno" zwielibyśmy trzecie miejsce. Brązowy medal wydawał się marzeniem, tymczasem zagrali w finale. To ogromnym sukces, na który w pełni zapracowali – podkreśla Radosław Kiernoz.

źródło: SportRadom.pl