Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Simplus Cup w Olsztynie

Rusza Simplus Cup w Olsztynie

fot. archiwum

Najlepsze polskie zawodniczki po raz kolejny zagrają na olsztyńskiej plaży miejskiej - w edycji turnieju Simplus Cup ma wziąć udział czołówka rankingu PZPS.W piątek widzowie będą mogli obejrzeć spotkania turnieju głównego, a w sobotę finały.

Na razie wiemy, że w stolicy Warmii i Mazur zagra 16 zespołów z czołówki rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej – informuje Marek Makowski z Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje zawody. – Nie wiadomo, ile zawodniczek wykupi dziką kartę i weźmie udział w eliminacjach. W zeszłym roku było to 13 par, z czego osiem zagrało w turnieju głównym.

Zawodniczki, które nie biorą udział w cyklu rozgrywek, mogą wystartować w Olsztynie, ale muszą wykupić jednorazową licencję (kosztuje 30 zł). Ich sprzedażą zajmuje się komisarz zawodów.

Organizatorzy przygotowali również i pozasportowe atrakcje. Na kibiców będzie czekał potężny 20-metrowy truck, zaparkowany w pobliżu boisk. W głównej części można się spodziewać DJ-a, obok znajdzie się muzodajnia. Tam postawione zostaną dwa kioski multimedialne do ściągania muzyki. Będzie można też zagrać w gry komputerowe, zaplanowane są też turnieje.



W trucku będzie też można znaleźć stanowisko sędziowskie, tam też będą musiały zgłaszać się pary, które chcą wykupić jednorazową licencję.

Simplus Cup to cykl zawodów, zaliczanych do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Co roku w zawodach biorą udział najlepsze polskie zawodniczki (w tegorocznych rozgrywkach nie zabrakło jednak również i międzynarodowego akcentu – w turnieju w Świnoujściu do gry zgłosiło się 15 par polskich oraz jedna z odległej Hiszpanii). W tym sezonie rozgrywki rozpoczęły się pod koniec czerwca w Trzebieży (zagrało tam aż 19 drużyn, rozegrano 45 spotkań). Na początku lipca zawodniczki rywalizowały w Świnoujściu, a tydzień temu – w Niechorzu. Turniej w Olsztynie nie oznacza końca rywalizacji – za dwa tygodnie siatkarki plażowe pojadą bowiem do Giżycka. Mecze będą rozgrywane od 30 lipca do 1 sierpnia na tamtejszej plaży miejskiej. Turniej w Giżycku zakończy tegoroczne rozgrywki.

Olsztyn najlepsze zawodniczki gości już od kilku lat – w zeszłym roku nad Jeziorem Krzywym rozegrano łącznie 30 spotkań. Żadnego meczu nie przegrały wtedy Katarzyna Urban oraz Joanna Wiatr , które w finale wygrały z Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Agnieszką Wołoszyn (w pierwszym secie Wiatr i Urban wygrały 21:18, w drugim natomiast rozgromiły swoje przeciwniczki do 11). Ubiegłoroczne zwyciężczynie również i w tym roku prowadzą w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Autorem artykułu jest Natalia Tarkowska

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved