Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Simplus Cup w Olsztynie

Rusza Simplus Cup w Olsztynie

fot. archiwum

Najlepsze polskie zawodniczki po raz kolejny zagrają na olsztyńskiej plaży miejskiej - w edycji turnieju Simplus Cup ma wziąć udział czołówka rankingu PZPS.W piątek widzowie będą mogli obejrzeć spotkania turnieju głównego, a w sobotę finały.

Na razie wiemy, że w stolicy Warmii i Mazur zagra 16 zespołów z czołówki rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej – informuje Marek Makowski z Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje zawody. – Nie wiadomo, ile zawodniczek wykupi dziką kartę i weźmie udział w eliminacjach. W zeszłym roku było to 13 par, z czego osiem zagrało w turnieju głównym.

Zawodniczki, które nie biorą udział w cyklu rozgrywek, mogą wystartować w Olsztynie, ale muszą wykupić jednorazową licencję (kosztuje 30 zł). Ich sprzedażą zajmuje się komisarz zawodów.

Organizatorzy przygotowali również i pozasportowe atrakcje. Na kibiców będzie czekał potężny 20-metrowy truck, zaparkowany w pobliżu boisk. W głównej części można się spodziewać DJ-a, obok znajdzie się muzodajnia. Tam postawione zostaną dwa kioski multimedialne do ściągania muzyki. Będzie można też zagrać w gry komputerowe, zaplanowane są też turnieje.W trucku będzie też można znaleźć stanowisko sędziowskie, tam też będą musiały zgłaszać się pary, które chcą wykupić jednorazową licencję.

Simplus Cup to cykl zawodów, zaliczanych do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet. Co roku w zawodach biorą udział najlepsze polskie zawodniczki (w tegorocznych rozgrywkach nie zabrakło jednak również i międzynarodowego akcentu – w turnieju w Świnoujściu do gry zgłosiło się 15 par polskich oraz jedna z odległej Hiszpanii). W tym sezonie rozgrywki rozpoczęły się pod koniec czerwca w Trzebieży (zagrało tam aż 19 drużyn, rozegrano 45 spotkań). Na początku lipca zawodniczki rywalizowały w Świnoujściu, a tydzień temu – w Niechorzu. Turniej w Olsztynie nie oznacza końca rywalizacji – za dwa tygodnie siatkarki plażowe pojadą bowiem do Giżycka. Mecze będą rozgrywane od 30 lipca do 1 sierpnia na tamtejszej plaży miejskiej. Turniej w Giżycku zakończy tegoroczne rozgrywki.

Olsztyn najlepsze zawodniczki gości już od kilku lat – w zeszłym roku nad Jeziorem Krzywym rozegrano łącznie 30 spotkań. Żadnego meczu nie przegrały wtedy Katarzyna Urban oraz Joanna Wiatr , które w finale wygrały z Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Agnieszką Wołoszyn (w pierwszym secie Wiatr i Urban wygrały 21:18, w drugim natomiast rozgromiły swoje przeciwniczki do 11). Ubiegłoroczne zwyciężczynie również i w tym roku prowadzą w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Autorem artykułu jest Natalia Tarkowska

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved