Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mauro Berruto: Nie będzie tak łatwo, jak w Tampere

Mauro Berruto: Nie będzie tak łatwo, jak w Tampere

fot. archiwum

Finowie przyjechali na mecze LŚ z Polską mocną, szesnastoosobową grupą. Nie ma tylko Janne Heikkinena, który w Helsinkach, pod okiem prywatnego trenera przygotowuje się na decydujące starcia. Być może te, w Belgradzie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w poniedziałek Janne będzie gotowy do gry – informuje Mauro Berruto . Były zawodnik Skry Bełchatów długo leczył kontuzję, ale zapowiada, że gdy Suomi awansują do Final Six Ligi Światowej, na pewno wesprze ich na środku siatki. Na drobne urazy narzekają też Jari Tuominen i Jukka Lahtonen . Ci zawodnicy obejrzą mecze w Bydgoszczy z trybun.

Przyjechaliśmy większą grupą, bo chciałem mieć wszystkich zawodników ze sobą. Chcemy być gotowi na kolejny krok, jakikolwiek będzie – tłumaczy selekcjoner naszych rywali.

Nie ma wątpliwości, że tym następnym krokiem ma być wyjazd do Belgradu.Skłamałbym mówiąc, że na to nie liczę. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie będzie łatwo. Szczególnie ciężki może być pierwszy mecz w Bydgoszczy, przed polską gorącą publicznością. Dlatego musimy do niego przystąpić przygotowani na sto procent pod względem taktycznym i mentalnym – stwierdza .

* Cały tekst na plusliga.pl
* Autor tekstu: Ilona Kobus – plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved