Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > I edycja Pucharu Zarządu Głównego AZS

I edycja Pucharu Zarządu Głównego AZS

plażówka mężczyzn

Pierwszy Puchar Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego rozgranizowany został przez dwie uczelnie: Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania oraz Uniwersytet Gdański. Poniedziałek, 13 lipca, był dniem inauguracyjnym.

Na miejsce rozgrywek została wybrana gdyńska plaża. Turniej rozpoczął się fazą grupowa, w której wszystkie rywalizujące drużyny zostały podzielone na grupy składające się z trzech zespołów. W efekcie powstało 10 grup męskich oraz 9 żeńskich, wśród których dwie były czterozespołowe. Miały one wyłonić 16 najlepszych par męskich i żeńskich czyli te, które zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca oraz drużyny, które uplasowały się na drugim miejscu w grupach z najlepszym bilansem punktowym.

O godzinie 9:00 rano blisko 120 zawodników stawiło się na plaży w Gdyni. Już pierwszy etap rozgrywek przyniósł wiele niespodzianek m.in. zawodowa para siatkówki plażowej Marcin Wyrzykowski i Łukasz Kiniorski (AWF Kraków) zostali pokonani przez Adama Pempiaka i Damiana Tomaszkiewicza (Uniwersytet Warszawski). Natomiast para Piotr Słonina i Radosław Szymczak (Politechnika Krakowska), którzy zostali rozlosowani do grupy D, zajęli w niej ostatnie miejsce i w efekcie pożegnali się już z tegorocznym pucharem.

Wśród kobiet ogromnym zaskoczeniem był występ drużyny składającej się z Marty Słodnik – złotej medalistki Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej oraz Agaty Łaz – kilkukrotnej medalistki Akademickich Mistrzostw Polski w plażówce, które przegrały pojedynek z parą Marzena Nieczyporowska i Marta Kędzia (Politechnika Częstochowska), na których koncie nie ma żadnego ważniejszego tytułu w rozgrywkach plażowych.

Wyniki meczów pokazywały, że zawodnicy rywalizowali ze sobą na różnorodnym poziomie. Ostatecznie wszystkie zespoły, które awansowały do kolejnej fazy, prezentują wysoki i równy poziom.

Kolejnym etapem turnieju były mecze rozgrywane w systemie brazylijskim. Kontynuowane one będą we wtorek 14 lipca od samego rana. W środę 15 lipca czekają nas mecze o trzecie miejsce oraz mecze finałowe.

Partnerami imprezy są AZS Środowisko Gdańsk, AZS Środowisko Warszawa, Akademia Morska Gdynia, Miasto Gdynia, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa z Gdyni oraz Akademia Prawa Jazdy.

źródło: inf. prasowa