Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gościnni opolanie na Silesii

Gościnni opolanie na Silesii

plażówka mężczyzn

Czwarty tegoroczny turniej o Grand Prix Opolszczyzny, który został rozegrany na kąpielisku Silesia w Opolu, należał do przyjezdnych. Wśród sześciu duetów na podium znalazła się tylko czwórka reprezentantów z regionu Opolszczyzny.

Opolanka Joanna Jurczyk w parze z katowiczanką Agatą Łaz w finale łatwo rozprawiły się z miejscową parą Julia Budny/Aleksandra Augsburg .

Na trzecim miejscu uplasował się duet z Kędzierzyna-Koźla Barbara Bawoł i Aleksandra Golec .

W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się goście z Dąbrowy Górniczej i Milicza, a mianowicie Tomasz Józefowicz i Jarosław Lech , którzy po wyczerpującym pojedynku pokonali na przewagi Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza (Opole/Nysa).

Na najniższym stopniu podium stanęła para braci Pawluk z Wrocławia Konrad i Łukasz.

Było na opolskiej plaży dużo grania, i to naprawdę na wysokim poziomie. To świadczy również o tym, że nasze turnieje są coraz popularniejsze i to nie tylko na terenie województwa opolskiego. Przyjeżdżają coraz lepsi zawodnicy i praktycznie każdy mecz jest niesłychanie zacięty – komentował zadowolony z przebiegu zawodów Józef Gliński , sędzia i organizator imprezy.

W Opolu wystartowało najwięcej jak do tej pory par z całego cyklu, bowiem aż 32 – 18 męskich i 14 żeńskich, co w przypadku kobiet jest tegorocznym rekordem.

Następny turniej za tydzień, podobnie jak trzy kolejne łącznie z finałowym w weekend 8-9 sierpnia, w Suchym Borze.

Zapisy do Grand Prix Opolszczyzny przyjmowane są w dniu zawodów do godz. 9:00, początek spotkań zaplanowano na godz. 10:00.