Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > To już ich drugi triumf

To już ich drugi triumf

plażówka mężczyzn 2

Damian Słomka i Sebastian Sobczak wygrali drugi turniej z cyklu Grand Prix Radomia. Pokonali w finale duet Michał Koryciński/Sylwester Janek. Tym razem miłośnicy gry na plaży rywalizowali w Toporni koło Przysuchy.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 20 duetów z Radomia i okolic oraz goście ze Skarżyska-Kamiennej. – Rywalizacja przebiegała systemem brazylijskim. O zwycięstwie decydował jeden set rozgrywany do 15 punktów. W fazie półfinałowej graliśmy do 21 "oczek", natomiast już o poszczególne miejsca siatkarze walczyli do dwóch wygranych partii – informował sędzia główny Grand Prix Roman Fomin . W pierwszym półfinale zmierzyli się: Sobczak/Słomka , którzy 21:17 pokonali Daniela Górskiego i Kamila Gutkowskiego . W drugim finaliści mistrzostw Polski juniorów Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz nie sprostali parze Sylwester Janek/Michał Koryciński , przegrywając na przewagi 20:22.

W meczu o pierwsze miejsce Słomka i Sobczak nie dali szans Korycińskiemu i Jankowi , wygrywając 2:0 (15:7, 15:11). Warto podkreślić, że dla obu zwycięzców był to już drugi triumf z rzędu w GP. Przypomnijmy, obaj wygrali przed tygodniem na inauguracji cyklu. Trzecie miejsce na boiskach w Toporni zajęli B. Koryciński/B. Kiernoz , którzy po wyrównanej walce w dwóch setach (15:12, 15:13) odprawili Górskiego i Gutkowskiego . Za czołową czwórką uplasowali się: Karol Ślażyński/Karol Wojcieszak , którzy wyprzedzili rodzinny duet: Maciej Wanat (ojciec)/Dominik Wanat (syn).

Występy na ogólnopolskich turniejach bardzo nam pomagają, chociaż nie ma się co łudzić, że tam poziom jest o kilka lig wyższy – tłumaczy Damian Słomka , triumfator zmagań i lider klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja punktowa GP po dwóch turniejach:
1. Sobczak, Słomka po 100 pkt,
2. M. Koryciński, Janek – po 80 pkt,
3. Działowski, Zatorski, B. Kiernoz, B. Koryciński – po 30 pkt,
4. Bąk, Rejczak, Górski, Gutkowski – po 20 pkt,
5. Bucki, Czubak, Ślażyński, Wojcieszak – po 10 pkt,
6. Kiniorski, Wyrzykowski, M. Wanat, D. Wanat – po 5 pkt.

Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się w najbliższą sobotę (18 lipca). Areną zmagań będą boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach. Początek o godz. 10.

źródło: gazeta.pl, RadomSport.pl