Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Łyczko i Łukasik wygrali nocą w Ostródzie

Łyczko i Łukasik wygrali nocą w Ostródzie

plażówka mężczyzn

Kiedy zaczynali było jeszcze widno, ale skończyli po północy. 6. Ogólnopolski Nocny Turniej o puchar burmistrza Ostródy zakończył się zwycięstwem rozstawionych z numerem 1 Kamila Łyczko i Adama Łukasika.

Na nocne granie do Ostródy zjechało 31 par. Nie zabrakło zawodników, którzy na co dzień występują w ekstraklasie.

Do turnieju głównego przez eliminacje przebijał się pochodzący z Ostródy siatkarz Jastrzębskiego Węgla Patryk Czarnowski , który grał w parze z Michałem Szymańskim . – Na wynik się nie nastawiałem, drugi raz w tym roku grałem na piasku i potraktowałem to rekreacyjnie – powiedział Czarnowski.

Rekreacja zakończyła się w przedziale miejsc 5-8. Faworytami od początku byli Kamil Łyczko i Adam Łukasik , którzy rok temu zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski na plaży. Turniejowa "jedynka" bez trudu odprawiała z kwitkiem kolejne pary.

Dopiero w finale para Łyczko/Łukasik miała małe trudności. W pojedynku z rozstawionymi z numerem 2 – Michałem Michalakiem i Jakubem Michalakiem było już nawet 18:18, ale ostatnie słowo należało do brązowych medalistów MP, którzy wygrali do 18 i zdobyli nocne mistrzostwo oraz nagrodę pieniężną. Trzecie miejsce wywalczyli olsztynianie Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz .

źródło: sport.wm.pl