Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn gr. B: Pewne wygrane Niemców i Belgów

LE mężczyzn gr. B: Pewne wygrane Niemców i Belgów

Liga Europejska

W ostatnich meczach fazy grupowej LE w grupie B nie było niespodzianek. Gospodarze zgodnie wygrali po 3:0. Niemcy odprawili z kwitkiem Rumunów, zaś Belgowie udowodnili swoją wyższość nad reprezentacją Grecji.

Początek pierwszego seta meczu Belgia – Grecja był niezwykle wyrównany, obie drużyny grały punkt za punkt. Dopiero po drugiej przerwie technicznej gospodarzom udało się odskoczyć na trzy punkty (17:14). W końcówce utrzymali wypracowaną przewagę i pewnie wygrali premierową odsłonę 25:21.

Drugą partię świetnie zaczęli Belgowie, którzy prowadzili już 3:0 i wydawało się, że z każdą kolejną akcją będą powiększać swoją przewagę, ale ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do remisu po 14. W dalszej części seta oba zespoły szły łeb w łeb i o tym, który z nich zwycięży musiała zadecydować walka na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni prowadzili już w całym spotkaniu 2:0

Nieco podłamani takim stanem meczu Grecy od początku trzeciego seta grali słabo. Belgowie już po kilku akcjach prowadzili 5:1 i z każdą kolejną piłką powiększali swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:7 i stało się jasne, że tego pojedynku nie mogą już przegrać. Ostatecznie zdeklasowali gości do 13.

Belgia – Grecja 3:0

(25:21,27:25, 25:13)

Po wczorajszej dość gładkiej wygranej Niemców, dziś Rumunom nie udało sie postawić wyżej poprzeczki swojemu rywalowi. Od początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt. Jednak w miarę upływu czasu to podopieczni Raula Lozano zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę (15:11). Mimo ambitnej gry goście nie zdołali już odrobić strat i polegli w pierwszej odsłonie 25:18.

Druga oraz trzecia odsłona miały podobny przebieg do pierwszej. Rumunom nie udało się nawiązać wyrównanej walki z naszymi zachodnimi sąsiadami. Niemcy pewnie wygrali całe spotkanie.

Niemcy – Rumunia 3:0
(25:18, 25:20, 25:16)