Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Uniwersjada: Siódme miejsce Polaków

Uniwersjada: Siódme miejsce Polaków

x - [stare] Uniwersjada 2009

Podopieczni Grzegorza Wagnera w swym ostatnim spotkaniu na XXV Uniwersjadzie pokonali reprezentantów Turcji,  dzięki czemu uplasowali się na siódmym miejscu w turnieju. Polacy ulegli jedynie w drugim secie spotkania.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli reprezentanci Turcji, którzy utrzymywali prowadzenie do drugiej przerwy technicznej. Wtedy to jednak podopieczni Grzegorza Wagnera rozpoczęli odrabianie strat. Zaowocowało to doprowadzeniem do wyrównanej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali Polacy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 29:27.

Od wyrównanej walki rozpoczęła się odsłona kolejna, w której zespoły naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. Zakończyła się ona dopiero w końcowej fazie seta (21:21), kiedy to m.in. dzięki lepszej grze na siatce reprezentantom Turcji udało się doprowadzić do stanu 22:24, a następnie zwyciężyć 22:25.

O trzecim secie Turcy zapewne woleliby zapomnieć, bowiem podopieczni Grzegorza Wagnera od początku wysoko zawiesili poprzeczkę swym rywalom. Przewaga Polaków rosła z minuty na minutę. Na pierwszej przerwie technicznej wynosiła cztery (8:4), a na drugiej już siedem punktów (16:9). Biało – czerwoni nie pozwolili rywalom na odrobienie strat dzięki czemu pewnie wygrali 25:15.

Mimo prowadzenia Turków w otwarciu seta czwartego, biało – czerwonym udało się doprowadzić do wyrównanej walki, a po chwili prowadzić dwoma punktami. Rywale nie dawali jednak za wygraną, czego dowodem może być doprowadzenie przez nich do kolejnej w tym spotkaniu zaciętej walki w końcówce. Ponownie jednak znacznie lepiej w ostatnich akacjach spisywali się Polacy i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Polska – Turcja 3:1
(29:27, 22:25, 25:15, 25:22)